Ochlpenie

Chĺpky na ľudskom tele sú celkom prirodzeným javom. Výraznejšie ochlpenie na tvári (nad hornou perou) je u tmavších žien kaukazského typu štandardom. Ak sa však ochlpenie objaví nad perou, na brade, či na iných neštandardných častiach tela, môže sa jednať o poruchu. Podľa závažnosti rozsahu hovoríme zvyčajne o 3 formách postihnutia: hypertrichóze , hirzutizme a virilizme. Tento problém patrí do rúk odborníkov – dermatológov, gynekológov a endokrinológov.

Ako problém vzniká?

Mužské hormóny, androgény, sú zodpovedné za rast ochlpenia. Ich prítomnosť je štandardná u oboch pohlaví, avšak v rozličnej miere. Ak dôjde k disbalancii, vzniká problém. Epilácia chĺpkov sa tak stáva nevyhnutnou súčasťou života, no našťastie nie navždy.

Ako to riešiť?

Najprogresívnejšou a rozhodne najspoľahlivejšou metódou v odstraňovaní nežiadúceho ochlpenia jlaserová epilácia. Laserové odstránenie chĺpkov je založené na princípe selektívnej fototermolýzy. Laserové žiarenie je vychytávané vo vlasovom pigmente – melaníne. Zmenou žiarenia na tepelnú energiu dochádza k deštrukcii vlasu , pričom okolité štruktúry kože zostávajú nepoškodené. Výhodou liečby je schopnosť ošetriť naraz i veľké plochy bez výraznej bolestivosti. Laser Light Sheer Duet je okrem iného vybavený aj chladiacim systémom, ktorý chráni pokožku počas zákroku pred tepelným poškodením a zároveň znižuje bolestivosť ošetrenia na minimum. Súčasné technické parametre nových modelov umožňujú ošetrovať aj osoby s tmavším typom pleti, alebo svetlejším typom vlasu.

Pre úspešný výsledok je potrebné zasiahnuť vlas v jeho „aktívnom“ období, kedy obsahuje  najviac farbiva. Pomer jednotlivých fáz rastového cyklu je rôzny, závisí od lokalizácie na tele. V optimálnom prípade najefektívnejšie prístroje dosahujú výslednú redukciu ochlpenia v priemere po 4-5 sedeniach. Slovné spojenia ako chlpy na tvári, či „depilácia tváre“ už nemusia zamestnávať Vašu myseľ. Na základe klinických štúdií a výsledkov praxe možno túto metódu považovať za technicky dokonalú a nanajvýš spoľahlivú.