Základná charakteristika

  • Rýchle, bezbolestné a bezpečné riešenie vaginálnej atrofie erbiovým laserom
  • Bez potreby hospitalizácie
  • Rekonvalescencia bez analgetík a antibiotík
  • Nespôsobuje poškodenie slizníc
  • Eliminácia komplikácií subablatívnou ErYAG technológiou
  • Jediné centrum na Slovensku s neablačnou technikou Erbiovým laserom

Kým má žena dostatok ženských pohlavných hormónov hormónov – estrogénov, tak je jej vaginálna sliznica tvorená mnohými vrstvami, žliazkami a je dostatočne cievne zásobená. Vďaka tomu je aj dostatočne vlhká a pripravená na mechanickú záťaž, ktorú predstavuje pohlavný styk. Akonáhle sa žena dostane do obdobia prechodu, zníži sa produkcia estrogénov, s čím sú spojené mnohé, pre ženu nepríjemné následky. Bez estrogénového zásobenia sa počet buniek v pošvovej sliznici znižuje, pošvová stena sa stenčuje a stáva sa atrofickou. Pohlavný styk je následne bolestivý, pretože pošvová sliznica je tenká, suchá ubúda jej cievne zásobenie. V takomto prípade pomôže jednoduché ošetrenie erbiovým laserom Fotona, ktoré je založené na hlbokom termickom účinku. Pri použití laseru v ošetrovanej oblasti dochádza k zahriatiu hlbokých vrstiev sliznice a takmer okamžitému skráteniu kolagénových vlákien o jednu tretinu. Tým sa zároveň stimuluje tvorba nového kolagénu a ciev, čo vedie k zmnoženiu vrstiev vaginálnej sliznice. Laser nie je ablatívny, čiže na rozdiel od všetkých ostatných používaných laserov nespôsobuje poškodenie a odlúpenie povrchových vrstiev sliznice, ktoré bývajú častou príčinou komplikácií pri tradičných zákrokoch.

  • Pre dámy, ktoré trápi pocit sucha a bolestivosť počas pohlavného styku
  • Pre dámy, ktoré nechcú podstupovať chirurgický zákrok
  • Pre pacientky so zápalovými ochoreniami alebo krvácaním nejasnej príčiny v oblasti ženských pohlavných orgánov
  • Pre onkologické pacientky

Ošetrenie erbiovým laserom Fotona prebieha približne 30 minút a je úplne nebolestivé. Ošetrujúca lekárka zavedie žene do pošvy sklenené pošvové zrkadlo a následne laserovou sondou ošetruje jednotlivé partie pošvy a vonkajších genitálií. Zákrok pripomína bežné gynekologické vyšetrenie, pacientka môže pociťovať len zvýšené teplo.

Ošetrenie vykonáva skúsená gynekologička s viac ako 25 ročnou praxou. Po absolvovaní zákroku pacientka dodržiava týždeň kľudovejší režim bez výraznej fyzickej námahy so sexuálnou absenciou.

Ošetrenie sa realizuje v dvoch sedeniach s odstupom 4-6 týždňov. Klinické štúdie potvrdili výrazné zlepšenie prekrvenia a spevnenia pošvovej sliznice, ako aj zvýšenie tvorby kolagénu. Výsledky s dlhodobým efektom sa dostavili do 6 mesiacov od liečby.

Prečítajte si tiež