Základná charakteristika

NdYag laser predstavuje vysoko selektívnu laserovú technológiu liečby cievnych anomálii, založenú na princípe selektívnej fototermolýzy. Laserový lúč je vychytávaný v krvnom farbive – hemoglobíne, s následným odstránením jednotlivých cievnych lézii. Špecifikom tejto vlnovej dĺžky je, že dokáže zasiahnuť aj hlbšie uložené cievky, čo oceníte najmä pri odstraňovaní cievok nosných krídel a dolných končatín. Pre jeho vysokú efektivitu a s tým spojenú dôležitosť precíznosti voľte vždy iba kvalitné prístroje a erudované pracovisko.

  • Korekcia cievok na tvári, predovšetkým nosných krídel
  • Korekcia  tzv. metličiek dolných končatín
  • Korekcia hemangiómov, či tzv. “ohňov“
  • Odstránenie  angiómov/červené znamienka/
  • Pre všetkých, ktorých trápia rozšírené cievky na tvári/na krídlach nosa
  • Pre tých, ktorí odmietajú skrývať svoje nohy pre nevzhľadné „metličky“
  • Pre všetkých, ktorých trápia neestetické hemangiómy a nevus flammeus

Zákrok nie je možné vykonať u osôb s aktívnym zápalovým ochorením v mieste ošetrenia, aktívnym herpesom, v tehotenstve(relatívne), pri antikoagulačnej liečbe, pri liečbe retinoidmi /Roaccutanom/ a sklone k patologickému hojeniu.

Nd:YAG laser pracuje pri vlnovej dĺžke 1064 nm. Svetelné žiarenie pri vlnovej dĺžke 1064 nm je výrazne absorbované krvným farbivom hemoglobínom v cievach. Na vyčistenú oblasť nanesieme kontaktný gél, nasadíme ochranné okuliare a následne laserovým lúčom ošetríme cievne lézie. Selektívne zahriatie hemoglobínu s prehriatím cievnej steny vedie k ich deštrukcii. Kontinuálne kontaktné chladenie chráni povrch ošetrovanej plochy a umožňuje ošetrovať všetky kožné fototypy. Ošetrenie je temer nebolestivé, dĺžka zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy. Po ošetrení môže byť pokožka mierne začervenaná, ojedinele mierne opuchnutá, tieto sprievodné príznaky však ustúpia v krátkom čase.

Pomocou Nd:YAG lasera dokážeme úspešne odstrániť rozšírené cievky – teleangiektázie, angiómy – červené „znamienka“, pavúčikovité cievky na tvári a dolných končatinách, hemangiómy a nevus flammeus („ oheň“). Na dosiahnutie optimálnych výsledkov daného ošetrenia si na tvári zväčša vystačíme s jediným ošetrením, kým na dolných končatinách sú zvyčajne potrebné 2 – 3 ošetrenia v intervale 4 až 8 týždňov. Výsledný efekt sa dostavuje priebežne.