Základná charakteristika

  • Laserová technika = efektívna a rýchla forma
  • Bezbolestnosť
  • Minimálny čas hojenia

Najčastejšou indikáciou sú starecké bradavice – verrucae seborhoicae, alebo vírusové bradavice. Starecké bradavice sú mierne vyvýšené ploché ostro ohraničené útvary okrúhleho až oválneho tvaru rôznej veľkosti a farebnej škály, od nažltlej až po hnedočiernu. Spravidla sú vystúpené nad kožný povrch. Vírusové bradavice spôsobuje infekcia HPV vírusmi/human papilloma virus/. V súčasnosti je známych okolo 70 typov vírusov vytvárajúcich bradavice nielen na koži, ale aj slizniciach. Za infekciu sú zodpovedné nielen HPV, ale aj BPV/bovinný papillomavírus/. Inkubačná doba je rôznorodá od niekoľko týždňov, po niekoľko mesiacov.

  • Pre všetkých, ktorí už nechcú považovať bradavice za problém

V ére laserovej terapie sa využívajú ablačné lasery, ktoré do hĺbky po vrstvách zbrúsia postihnuté tkanivo. Zákrok je bezpečný a nebolestivý.

Cieleným pôsobením laserového lúča po vrstvách odparujeme jednotlivé vrstvy novotvarov. Odparenie kože je vysoko precízne, veľmi rýchle a priam bezbolestné. Kožný povrch zostáva obnažený, ako po oškretí kože, avšak s veľmi rýchlym priebehom hojenia.

Prečítajte si tiež