Určite by ste neverili, ale aj tvár má svoju matematiku, svoju geometriu. Kým u mladých osôb smerujú hlavné vektory tváre smerom nahor, v tvare písmena „V“, u starnúcich osôb je to naopak. Dokážeme priam s presnosťou vypočítať vrchol líc, korigovať nepresnosť pier a docieliť tak komplexný výsledok liftingu tváre za použitia miniinvazívnej formy ošetrenia (výplňových implantátov).

Výplňové implantáty sú látky určené na vyplnenie kožných nerovností, vrások, korekciu mäkkých tkanív. Prednostne sa nimi ošetrujú a korigujú pery, izolované vrásky, ako napr. vrásky medziobočia, nosovoústne vrásky, vrásky líc, okolia očí, krku i čela. Rovnako úspešná je aplikácia HA aj pri dopĺňaní straty objemov, tvarovaní nosa alebo aj pri augmentácii (zväčšovaní) prsníkov. Ak sú, naopak, Vašim dlhodobým estetickým problémom nevzhľadné kruhy pod očami, aplikovanie kyseliny hyalurónovej bezpečne a efektívne odstráni tohto odvekého „nepriateľa“. Alebo Vás trápi stratený objem na chrbtoch rúk? Cieleným zásahom dokážeme prinavrátiť mladosť miestam, kde čas zanechal čitateľné stopy.

  • Pre všetkých, ktorým na vzhľade záleží
  • Pre klientov, ktorí dávajú prednosť maximálne neinvazívnej forme ošetrenia
  • Pre tých, ktorí túžia po okamžitom efekte

Donedávna sa KH/kyselina hyaluronová/ aplikovala klasickou ostrou ihlou, ktorá svojim ostrým hrotom prinášala i určité riziká a zároveň svojou malou dĺžkou isté obmedzenia. Dnes sa výplne v indikácii modeláže prednostne vpravujú do kože dlhou tupou, ale veľmi jemnou elastickou kanylou. Výhodou je zredukovanie počtu vpichov, obmedzenie bolestivosti, zlepšenie dostupnosti, znížený výskyt modrín. Z 2-3 vpichov ošetríme takmer celú polovicu tváre a „nebezpečné miesta“ sme limitovali. Znižuje sa riziko aplikácie materiálu do cievy, poškodenie nervu a s tým spojené komplikácie.

Zákrok sa realizuje ambulantne. Pred zákrokom sa podľa potreby, na zabezpečenie anestézie liečenej oblasti, aplikuje krém na znecitlivenie. Krátko po výkone sa môže objaviť ľahké začervenanie, opuch, modrina, mierna bolestivosť, či svrbenie ošetreného miesta. Sú to bežné poinjekčné príznaky, ktoré miznú zvyčajne do 48 hodín. Bezpečnosť a dokonalý výsledný efekt sú dnes základnými charakteristikami ošetrenia.

  • Pre tie z vás, ktoré trpia akútnym zápalom v aplikovanej oblasti
  • Infekcia herpes simplex/labialis
  • Pre všetky ženy, ktorí majú vrodenú, získanú, či medikamentózne
  • Navodenú poruchu zrážanlivosti krvi
  • Gravidita

Aplikácia výplňového implantátu nielenže zastaví progresiu vrások, ale dokáže vrátiť čas i o niekoľko rokov. Perfektne zregeneruje postihnutú oblasť, rehydratuje podkožie, nastimuluje obnovu kolagénu, dopĺňa stratený objem, vypĺňa nerovnosti a vedie k celkovému omladeniu pleti. Výsledný efekt závisí predovšetkým od erudície ošetrujúceho lekára, od správneho výberu prípravku a jeho presnej aplikácie. Dĺžka výsledného efektu sa pohybuje od 6 do 18 mesiacov podľa aplikovaného produktu a miesta aplikácie.

Prečítajte si tiež