Pery

Túžite po perách, aké má Angelina Jolie či Scarlett Johansson? Alebo  im len chcete vrátiť mladistvú sviežosť? Ak vám už k spokojnosti nestačí rúž, kontúrka či lesk na pery, je najvyšší čas vybrať si niektorú z možností estetickej medicíny. S výberom vám radi poradíme.

 

The Lips

U nás v MEDISKIN sa držíme filozofie, že každé pery sú unikátne a rovnako unikátne pristupujeme k ich ošetreniu a modelácii. Nepoužívame šablóny, nelipneme na insta trendoch. Náš rukopis nesie značku The Lips. To znamená, že pre VAŠE PERY vždy volíme ošetrenia, výplňový materiál a techniku aplikácie tak, aby sme dosiahli želaný efekt s maximálnou mierou prirodzenosti.

Ako problém vzniká?

Úzke pery bez objemu sú len jedným z dôvodov, pre ktoré bývajú ženy so svojimi perami nespokojné. Nespokojnosť rastie najmä s vekom, kedy nám začínajú prekážať aj poklesnuté kútiky úst, linky a vrásky v okolí úst, vysušená koža pier. Príčiny sú prozaické. Okolie úst, podobne ako očné okolie, starne rýchlejšie. Koža v tejto oblasti je jemnejšia a svoju úlohu zohráva aj tzv. kruhový sval, ktorý je uložený v perách a obtáča štrbinu úst. Sťahovaním kruhového svalu potom vznikajú vrásky, ktoré sú radiálne usporiadané a vytvárajú efekt lúčov. Inými slovami, je to ako keď si predstavíte otvor valca stiahnutý šnúrkou. Navyše, v okolí úst sa nenachádza takmer žiaden podkožný tuk, ktorý by vytvoril ochranný „val“ pred vráskami vznikajúcimi  v dôsledku neustáleho pohybu kruhového svalu. Taktiež je pravda, že  profil pier sa s pribúdajúcim vekom splošťuje a predlžuje.

Ako problém riešiť?

Možností, ako korigovať vzhľad pier a zlepšiť ich kondíciu je hneď niekoľko, všetko závisí od vašich očakávaní.

Vrásky a linky
Mnohé dámy začnú riešiť vrásky v okolí úst až v momente, keď sa im po nalíčení začne rozpíjať rúž. Vtedy už vrásky zasahujú do červene pier. Jednu z možností riešenia  tohto problému predstavuje aj laserové ošetrenie Magic Lips, ktoré je maximálne jemné a dokážeme ním ošetriť okolie úst aj zo slizničnej strany. Klientky si veľmi pochvaľujú aj ďalší sprievodný efekt tohto ošetrenia, ktorým je „doplnenie“ pôvodného objemu pier.

Vrásky nemajú rady botulotoxín a platí to aj o vráskach v okolí úst. Aplikácia botulotoxínu dokáže aspoň čiastočne korigovať mimiku kruhového svalu, ktorý je v pohybe takmer nepretržite.

 

Smutný mím

Vekom všetci však postupne nadobúdame výraz smutného smajlíka, či míma. Vrásky typu „marionette lines“ sú prirodzeným prejavom starnutia a zvyčajne nastupujú v období ochabovania kože a s prítomnosťou nosovoústnych vrások. Odľahčiť ustarostený výraz pomôže presná aplikácia botulotoxínu.

 

Strata hydratácie

Na oživenie „zoschnutého“ podkožia úspešne používame tzv. skinboostre s kyselinou hyalurónovou, ktoré aplikujeme buď Vital Injektorom alebo jemnou kanylou kolmo na líniu vrások. Druhý spôsob aplikácie dokáže účinne rozrušiť sieť, ktorá doslova fixuje vrásky  hlboko v koži.

 

Tvar o objem

Kontúry a objem perám vrátia výplne s kyselinou hyalurónovou. Tá krásne naviaže vodu a pery doslova napumpuje mladosťou. Výplňových materiálov založených na báze kyseliny hyalurónovej je v súčasnosti niekoľko typov a my pre vás určite vyberieme ten najvhodnejší.

 

Na doplnenie objemu a korekciu tvaru pier využívame rôzne techniky –  od tradičných, cez novšie horizontálne a vertikálne techniky, 4 mm needle injection techniku, Russian Lips až po jednu z najsofistikovanejších metód – Julie Horne lips. Naša ponuka a individuálny prístup  naplnia predstavy všetkých žien, ktoré túžia po zväčšení pier, ale obávajú sa tzv. duck efektu, kedy výplňový materiál výrazne až rušivo vystupuje z prirodzeného profilu tváre.

 

Ak vaše pery strácajú s pribúdajúcimi rokmi svoju krásu, no nechcete ich zväčšovať injekčnými výplňami, vyskúšajte neinvazívnu alternatívu  –  laserové ošetrenie LipLase. Je vhodné najmä pre dámy po 40-tke, kedy sa už pery sa postupne stenčujú, okraje sú plochejšie a vzdialenosť medzi nosom a červeňou pier sa zväčšuje.

sidebar-banner2

Odporúčané riešenia problému

Individuálna konzultácia s dermatológom

Výplne s kyselinou hyalurónovou
Skinboostre s kyselinou hyalurónovou™
Magic Lips™
Russian Lips
LipLase
Botulotoxín