Základná charakteristika

 • Unikátny vákuový systém s obmedzením bolestivosti
 • Laser Light Sheer Duet firmy Lumenis s veľkou ošetrovacou plochou
 • Diódový laser považovaný za zlatý štandard laserovej epilácie
 • Najuniverzálnejší typ laseru
 • Rýchla cesta za hladkým telom
 • Permanentná redukcia neželaného ochlpenia
 • Bezpečnosť, efektívnosť

Laserová epilácia je terapeutická metóda určená na permanentnú redukciu nežiaduceho ochlpenia, založená na princípe selektívnej fototermolýzy. Laserové žiarenie preniká do vlasového folikulu, kde v aktívnej fáze rastu chlpu dochádza k jeho tepelnej deštrukcii a tým k zamedzeniu rastu.

 • Pre všetkých, ktorí sa chcú definitívne zbaviť nadmerného ochlpenia na všetkých partiách tela
 • Pre tých, ktorých omrzeli klasické formy odstraňovania chĺpkov (žiletka, depilácia voskom, epilačným strojčekom a i.)
 • Pre klientov, ktorí odjakživa túžili mať dokonale hladké telo
 • Pre zaneprázdnených, ktorí nemajú čas na dennodennú starostlivosť o hladký povrch tela

Pred ošetrením nie je možné odstraňovať chĺpky spolu s cibuľkou posledné 4 týždne – to znamená, že k odstráneniu chĺpkov sa neodporúča používať pinzetu, epilačný strojček, teplé a studené vosky. Pokiaľ si chĺpky odstraňujete pomocou epilačného krému, je vhodné ho aplikovať 3 dni pred zákrokom.
V prípade súvislých porastených plôch je potrebné chlpy odstrániť pomocou žiletky 1 deň pred zákrokom. V prípade nesúvislých plôch konzultujte, prosím, s ošetrujúcim personálom. Ak disponujete nízkym prahom bolestivosti, je možná aplikácia lokálneho anestetika na potlačenie bolesti.

Priebeh: Vlnová dĺžka (800 nm) epilačného lasera určuje, do akej hĺbky laserové žiarenie v tkanive preniká, čím je zaručený efektívny terapeutický výsledok. Prístroj je vybavený vákuovým systémom  a zafírovým systémom chladenia, ktorý dostatočne ochraňuje pokožku pred tepelným poškodením a redukuje bolestivosť zákroku na minimum. Vďaka týmto technickým špecifikám je možné ošetriť osoby aj s tmavým typom pokožky, svetlejším typom vlasu. Zároveň nie je nutné prerušiť ošetrenie ani u opálenej pokožky, či v letnom období.

Po zákroku môžete prevádzať všetky aktivity, žiadnym spôsobom nie ste obmedzení v bežnom rytme života. Dĺžka ošetrenia závisí od veľkosti ošetrovanej plochy. Ošetrenie oblasti podpazušia či bikín trvá niekoľko minút, oblasť celých dolných končatín okolo 20 minút.

Po absolvovaní potrebného počtu sedení laserovej epilácie dochádza k redukcii ochlpenia na 70 – 80% (u mužov) u žien až do 90%. Najefektívnejšie prístroje dosahujú želanú redukciu po 4-5 sedeniach. Počet ošetrení je ovplyvnený rozličným počtom chĺpkov nachádzajúcich sa v aktívnej fáze rastu. Taktiež interval medzi ošetreniami závisí od rastového cyklu, ktorý je rozdielny podľa lokality. Ošetrenie nie je ideálne pre svetlý chlp, dosahuje sa iba dočasná redukcia, ošetrenie nemá vplyv na redukciu v prípade sivého chlpu.

Prečítajte si tiež