Keď sa povie „píling“, väčšina z nás si predstaví nadrobno pomleté zrniečka zmiešané  v krémovej mase, ktorou si poctivo drhneme pleť, aby sme ju vyčistili a vyhladili. Dámy zbehlé vo svete krásy už určite vyskúšali aj odbornejšie aplikované formy, ako sú chemický píling či mikrodermabrázia.  Hollywoodske hviezdy však prisahajú na účinky  procedúry, ktorej názov môžeme voľne preložiť ako vodný píling.  Že voda s pleťou nemôže urobiť žiadne zázraky? Tak čítajte, v čom tkvie jej tajomstvo.

Jediné ošetrenie pre všetky typy pleti

HydraFacial je formou hydradermabrázie, čiže pílingu pomocou „vody“. V jednom ošetrení však kombinuje viacero postupov – detoxikáciu, hydratáciu, exfoliáciu,  regeneráciu a ochranu. Keďže má ukľudňujúci a zvláčňujúci charakter a  nedráždi  pleť, môže si ho dopriať človek s akýmkoľvek typom pleti,  vrátane citlivej.  „Výhodou ošetrenia HydraFacial je  možnosť voľby  účinných  látok, či už ide o antioxidanty, peptidy alebo kyselinu hyalurónovú. Inými slovami, svoj špeciálny koktejl môže dostať aknózna  aj starnúca pokožka,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová, ktorá priniesla ošetrenie na Slovensko opäť ako prvá.

Zvlášť dôležité je podľa lekárky toto ošetrenie v zime, kedy je naša pleť vystavovaná veľkým teplotným rozdielom medzi vonkajším a vnútorným prostredím, teda prekúrenými priestormi doma alebo v kancelárii a mrazom či vetrom vonku. „Pleť si v zime pýta hlavne vlahu, najmä ak je suchá. Pri suchej pleti sa totiž kožný maz netvorí v dostatočnej miere, preto dochádza aj k zmenám hydratácie, čo sa prejavuje šupinatosťou, praskaním a sklonom k predčasným vráskam,“ vysvetľuje I. Hasová a zároveň dodáva: „Zimné obdobie však dá poriadne zabrať každej pleti, aj tej so sklonom k akné.“

Polhodinový relax

Ako to celé prebieha? Vodným pílingom je možné ošetriť tvár, dekolt aj ruky. V zásade si stačí ľahnúť a relaxovať. Ošetrenie trvá podľa počtu krokov od tridsať do štyridsaťpäť minút.  „Ak napríklad máte aknóznu pleť, pri úvodnom obrusovaní sa použíje roztok s obsahom glykosominoglykánov, kyseliny mliečnej a výťažok z rias. Následne sa do nadstavca vloží ampulka s roztokom kyseliny glykolovej a salicylovej. Pleť sa očistí od odumretých buniek. V treťom kroku vákuová hlavica odsaje z povrchu pílingový roztok a vytiahne mazové zátky z kožných pórov. Po aplikovaní peptidov, antioxidantov a hydratácii, ukončuje ošetrenie LED fototerapia modrým a červeným svetlom,“ vysvetľuje postup I. Hasová, ktorá  na začiatku odporúča „útočnú“ revitalizačnú fázu s  piatimi až šiestimi ošetreniami s frekvenciou raz až dvakrát týždenne. Udržiavacie ošetrenie potom stačí raz za mesiac.

Tajomstvo celebrít

HydraFacial boduje u filmových hviezd nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Pleť je totiž  po ňom krásne zrevitalizovaná, vyhladená a žiarivá.  Na jeho účinky nedá dopustiť ani obľúbená herečka Zuzana Fialová, ktorá tiež navštevuje MEDISKIN. „Moja pleť je vystavovaná rôznym záťažovým testom, preto jej musím pravidelne dodávať vzpruhu a zbavovať ju nečistôt. To všetko mám zaručené v jedinom ošetrení, ktoré je navyše strašne pohodlné.“ hovorí známa herečka. „Je to jedna z mojich najobľúbenejších procedúr, úplne bezbolestná a keby som mala viac času, tak si ju doprajem každý týždeň!“