Pripomína vám pohľad na vaše ruky nemilosrdné čísla z rodného listu? Tak potom pozorne čítajte ďalej.

Starnú rýchlejšie

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko času a peňazí  venujete starostlivosti o pokožku tváre a koľko rukám? Kým v prvom prípade bez problémov míňame desiatky a stovky eur, rukám doprajeme maximálne hydratačný  krém. Vedeli ste však, že práve ony starnú rýchlejšie ako tvár? Pokožka rúk je totiž výrazne tenšia, a pritom musí čeliť podstatne väčším atakom –  mydlu, saponátom, ultrafialovým lúčom, chladu aj mechanickej námahe. Navyše, s pribúdajúcim rokmi a ubúdajúcim kolagénom sa pokožka rúk ešte viac stenčuje, stráca svoj objem a do popredia vystupujú presvitajúce žily. Niet divu, že ruky časom pôsobia, akoby patrili  niekomu podstatne staršiemu.

Je to objeme

Tak ako tvári svedčia plnšie líčka, aj ruky potrebujú objem, aby pôsobili mlado a hebko. Našťastie, tak ako spomínaným líčkam, aj rukám dnes  estetická medicína dokáže pomôcť.  „Princíp je rovnaký, do chrbtov rúk aplikujeme jemnou kanylou špeciálne výplne, známe pod označením Radiesse®. Ide o vysoko kvalitný výplňový materiál na báze hydroxyapatitu vápenatého, ktorý predstavuje  alternatívu kyseliny hyalurónovej pre oblasť rúk,“ vysvetľuje  MUDr. Iveta Hasová. Ošetrenie pomocou výplní Radiesse® má za sebou vyše dvesto klinických skúšaní a testovalo ho zhruba päťtisíc pacientov v sto medicínskych centrách sveta. A výsledok? Až 90%-ná percentná spokojnosť po jednom roku od aplikácie!

Okamžite a nadlho

Radiesse®  vypĺňa stratený objem a stimuluje produkciu kolagénu, ktorý pleť spevňuje a zjemňuje.  „Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že takto ošetrené ruky doslova rozkvitnú, pokožka nadobudne potrebný objem, pevnosť aj elasticitu,“ hovorí MUDr. Hasová. Na rozdiel od iných materiálov je látka obsiahnutá vo výplniach Radiesse® biokompatibilná, nevyžaduje vysoké dávky a jej účinky vydržia priemerne dva roky, čo je podstatne dlhšie ako napríklad pri výplniach na tvári. „Na chrbtoch rúk  nie sú takmer žiadne svaly, takže nedochádza k výraznej svalovej aktivite, ktorá by viedla k rýchlejšiemu vstrebávaniu výplne,“ dodáva lekárka.  Samotná aplikácia je bezbolestná a využíva sa pri nej šetrná kanylová technika. Objemový efekt nastupuje okamžite, celkové zlepšenie vzhľadu rúk je badateľné v horizonte 3 – 4 mesiacov.

Rukavičky už nie sú nutné

Dáma v rukavičkách môže na prvý pohľad pôsobiť veľmi elegantne, no ak má byť jediným dôvodom pre nosenie tohto doplnku snaha zakryť starnúce ruky, existujú aj  podstatne lepšie riešenia.  Moderná medicína si už  poradí aj s takými strašiakmi, ako sú napríklad pigmentové škvrny, ktoré  s pribúdajúcim vekom doslova „obsýpajú“ chrbty rúk.  Účinné riešenie tohto problému predstavuje  alexandritový laser, ktoré na rozdiel od predtým používanej  IPL fotorejuvenizácie, odstraňuje neestetické hnedé fľaky efektívnejšie a bez poškodenia kožného povrchu. Na zjednotenie koloritu zvyčajne postačujú 2 sedenia s odstupom 4 – 5 týždňov. Tzv. starecké bradavice zase perfektne a bezbolestne zbrúsia  ablačné lasery. Ako sa však hovorí, prevencia je základ, takže ak chcete v novom roku pre svoje ruky urobiť niečo prospešné a vynahradiť im roky zanedbávania, skúste ošetrenie Skinboosters.  Precízna forma aplikácie mikrokvapiek sieťovanej kyseliny hyalurónovej sa postará o okamžite viditeľné omladenie  a dlhodobé zlepšenie  hydratácie.