Keď je koža vyprahnutá ako saharská púšť a jej štruktúra pripomína zosušené jabĺčko, bežná  povrchová hydratácia na tom nič nezmení. Nové ošetrenie ReBoost RHA® áno.

Kyselina hyalurónová je vnímaná ako synonymum plnosti a hydratácie. Môže za to jej obdivuhodná schopnosť viazať na seba vodu v objeme až 1000-násobne vyššom ako je jej vlastná hmotnosť. Navyše, táto látka je telu vlastná a bežne sa nachádza aj v chrupavkách, či očnej guli. Jedinou jej nevýhodou je, že organizmus ju rýchlo spotrebúva a po tridsiatke treba „zásoby“ dopĺňať zvonka.

Na povrch alebo do hĺbky

„Ako základné hydratačné ošetrenie využívame tzv. vodný peeling Hydrafacial. Vďaka jemnej vákuovej technológii a účinným látkam dokáže pleť vyčistiť a zároveň jej dodať infúziu hydratačných a omladzujúcich látok,“  vysvetľuje MUDr. Iveta Hasová a pokračuje: „Výraznejšie výsledky dosahujeme aplikáciou kyseliny hyalurónovej injekčnými a mezoterapeutickými technikami. Medzi najznámejšie patria plazmaterapia obohatená o kyselinu hyalurónovú alebo tzv. skinboostery (Hydrobalance), ktoré vybalansujú obsah vody v pleti.“  Okrem techniky však zohráva úlohu aj typ kyseliny hyalurónovej. Tá môže byť použitá v zosieťovanej alebo  nezosieťovanej forme. „Rozdiel spočíva predovšetkým v dĺžke pretrvania v koži. Sieťovaná kyselina hyalurónová vydrží dlhšie, preto aj hydratácia je oveľa dlhodobejšia.“

Ide to aj bez vpichov

Sieťovaná kyselina hyalurónová sa aplikuje najmä spomínanými injekčnými a mezoteraputickými technikami. Čo však v prípade, že predstava –  hoci aj drobného  – vpichu sa vám prieči? „Riešením je naše nové ošetrenie  ReBoost RHA®, pri ktorom používame RHA® topical skinbooster. Obsahuje 12,5 % zosieťovanú rezilientnú kyselina hyalurónovú a  špeciálnu zmes aminokyselín, antioxidantov, minerálov a vitamínu B6. Jeho aplikácii predchádza jemný  frakčný resurfacing, ktorý nebadateľne perforuje  kožný povrch a vytvára v ňom tzv. mikrokanáliky. Cez ne potom dokáže pleť absorbovať a maximálne využiť celý komplex účinných látok obsiahnutých v ampulke,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová. Ošetrenie je potrebné zopakovať ešte 2 krát, v rozostupe 4-8 týždňov. Procedúra vás nevyradí z bežných aktivít, po jej absolvovaní je pozorovateľné len začervenanie kože, ktoré väčšinou vymizne do 48 hodín. Výsledkom je vyživená, revitalizovaná a rozžiarená pleť. Z dlhodobého hľadiska je možné pozorovať aj zlepšenie hustoty, elasticity a pevnosti kože, ku ktorým dochádza vďaka zvýšeniu produkcie kolagénu a elastínu.

Po 40-tke koža „zlenivie“

Spojenie jemného frakčného resurfacingu a kyseliny hyalurónovej má aj ďalší benefit, ktorý ocenia najmä dámy po 40-tke. Je to totiž vedecky dokázané, že v dôsledku  starnutia sa spomaľuje aj proces regenerácie a obnovy pokožky. „Zlenivená“ vrchná vrstva sa nezbavuje odumretých čiastočiek tak intenzívne, ako v mladosti. Preto pôsobí mdlo a nám sa zdá, že ani overené krémy už nefungujú tak ako kedysi.  „Žiari len pleť, ktorá je dobre hydratovaná, mdlej koži chýba jas, a to je to, čo nám opticky pridáva roky. Ako prvé si to väčšinou všimnete na fotkách,“ vysvetľuje MUDr. Hasová a pridáva dobrú radu: „Po 40-tke je veľmi dôležité používať peelingy, ktoré proces obnovy pleti naštartujú. V prípade ošetrenia ReBoost RHA®,  peeling nahradí práve spomínaný frakčný resurfacing. Pozitívne výsledky  spozorujete aj vo forme zlepšenia absorbcie účinných látok z krémov a sér, ktoré používate doma.“