Večnou túžbou ženy je páčiť sa. Naším poslaním je, aby pritom zostala sama sebou.

Keď pred 15 rokmi vzniklo v Bratislave Medicínske kozmetické centrum MEDISKIN, jeho zakladateľka MUDr. Iveta Hasová patrila u nás k priekopníčkam estetickej medicíny. Napriek tomu, že svetoví dodávatelia v tej dobe Slovensko nemali v hľadáčiku, rozhodla sa, že svojim klientom dopraje len to najlepšie z najnovšieho. A je tomu tak dodnes.

To najlepšie z najnovšieho

Škála ženských želaní je naozaj široká. Cieľ je však rovnaký  – jednoducho páčiť sa v každom veku. „Ak chcete pre svojich klientov to najlepšie, nemôžete iba slepo nasledovať trendy,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová a pokračuje: „Pri výbere prístrojov aj materiálov vždy postupujem podľa toho, ako sú podložené štúdiami, prednostne ma zaujíma bezpečnosť  a výsledky. A potom je to aj istá miera zvedavosti a „intuície“, získanej skúsenosťami. Napríklad Ultheru, ktorá je dnes považovaná za jediný neinvazívny lifting, som na Slovensko priniesla ako prvá, viac ako rok predtým, než prišiel distribútor. Pamätám si tiež, ako som na kongrese v Paríži objavila  BTL,  českú firmu, ktorá je dnes lídrom technológií telových ošetrení  v USA. Výsledkom bolo, že sme na Slovensku ako prví mali Exilis, Vanquish a najnovšie Unison.“

Tím odborníkov

Klinika MEDISKIN sa okrem unikátneho vybavenia môže pochváliť aj skvelým odborným personálom a tímom lekárov, ktorí sú vo svojom odbore rešpektovanými autoritami. „Vďaka tomu sa môžeme špecializovať na to, v čom vynikáme a čo máme radi. Ja mám konečne možnosť venovať sa komplexne konceptu beautyphipcation – teda injekčným technikám modelovania a profiloplastike. Moja kolegyňa Jana Šrámeková, najskúsenejšia laserová špecialistka na Slovensku, má zase pod taktovkou všetky laserové zákroky a fototerapiu. V tíme máme tiež dermatologičku, kolegov z plastickej chirurgie aj gynekologičku, ktorá sa špecializuje na neinvazívne laserové zákroky v intímnej zóne“, vysvetľuje MUDr. Hasová.

Menej je viac

Pokiaľ ide o ošetrenia, nikoho asi neprekvapí, že rebríčku  obľúbenosti dnes kraľujú výplne kyselinou hyalurónovou a botulotoxín. Rukopis MUDr. Hasovej by ste však na tvárach jej klientok hľadali ťažko. „Ľudí by sme nikdy nemali meniť. Naopak, musíme sa snažiť zachovať ich jedinečnosť, zamerať na jeden prvok a ostatné jemne doladiť a korigovať. Pri zachovaní pomeru všetkých proporcií si potom okolie nevšimne zásah estetickej medicíny,“ hovorí lekárka. Za uplynulých 15 rokov sa podľa jej slov zmenila aj celková filozofia krásy. „Kedysi sme „naháňali“ vrásky, dnes modelujeme tvár ako celok, riešime profiloplastiku. Lebo krása je trojrozmerná a na tvár sa pozeráme z rôznych uhlov. Ak chýba symetria profilu, vyhladené čelo to nezachráni.“

Len zdravá je krásna

Základom estetickej medicíny je však podľa MUDr. Hasovej pravidelná starostlivosť o kožu: „Koža má pri správnej „podpore“ obrovskú schopnosť regenerácie a tým pádom aj udržania si mladistvého výzoru. Preto sa ju v prvom rade  snažíme zachovať  zdravú a v dobrej kondícii. To znamená jednak mapovať celý povrch kože – od znamienok až po jej textúru, a na základe toho podchytiť, čo potrebuje. Iba tak jej môžeme dopriať, aby skutočne zrela do krásy spolu s nami.