Základná charakteristika

  • Moderná laserová korekcia strií
  • 100% precíznosť miery ablácie
  • Kontrolovaný termálny efekt
  • Kombinovateľnosť za účelom maximalizácie efektu
  • Bezpečnosť a reprodukovateľnosť

Hormonálne zmeny s náhlym zvýšením hmotnosti i objemu sú spojené s nadmerným mechanickým naťahovaním kože. Koža sa miestami stenčuje, postupne stráca pružnosť, dochádza k zmenám vo väzivovej časti kože. Na bočných stranách brucha, bedrách, stehnách, ale aj na prsníkoch vznikajú menšie či väčšie kožné trhlinky, nazývané aj tehotenské pruhy, odborne striae distensae.

Ošetrenie Erbiovým laserom sa úspešne využíva na korekciu strií po akné, po autonehodách či po chirurgických zákrokoch. Rovnako ako v prípade jaziev, aj v tomto prípade môžeme hovoriť iba o korekcii strií, nakoľko sa nedajú komlexne odstrániť.

  • Pre tých, ktorých trápia tehotenské pruhy (strie)
  • Pre všetkých, ktorí ocenia nechirurgický prístup ošetrenia

Frakčná technológia spôsobí len čiastočnú abláciu kožného povrchu, čím je zabezpečené rýchlejšie hojenie z okolitej nepoškodenej časti kože. V priebehu ošetrenia a následne niekoľko hodín po ošetrení môžte pociťovať pálenie kože, dochádza k začervenaniu a opuchu. Opuch býva výraznejší v oblasti očného okolia a môže pretrvávať do 2 dní po zákroku. Ošetrenie spočíva v pravidelnej aplikácii upokojujúceho krému. Na tretí deň dochádza zvyčajne k olupovaniu kožného povrchu. Začervenanie a prvotné zhojenie kože nastáva v priebehu 3-7 dní v závislosti od intenzity zákroku. Make-up je zvyčajne možné aplikovať na 5-7 deň. Prednosťou a výnimočnosťou tohto laseru je, že pozákrokové komplikácie typu hyperpigmentácie sú, na porovnanie s CO2 laserom, zriedkavosťou.

Koža po resurfacingu je pevnejšia a zdravšia so zjednotením farebného koloritu a textúry, za súčasnej stimulácie novotvorby kolagénu. V prípade korekcií strií sa odporúčajú na dosiahnutie optimálnych výsledkov 2 ošetrenia v intervale od 6 až 8 týždňov. Prvé výsledky sú viditeľné ihneď po zahojení. Výsledný efekt po ošetrení sa zdokonaľuje v priebehu 4 mesiacov, úplné výsledky sledujeme do pol roka po ošetrení. Doba pol roka zodpovedá obdobiu remodelácie kolagénu.

Prečítajte si tiež