Mužské hormóny, androgény sú zodpovedné za rast ochlpenia. Ich prítomnosť je štandardná u oboch pohlaví, avšak v rozličnej miere. Ak dôjde k disbalancii, vzniká problém. Výraznejšie ochlpenie nad hornou perou je u tmavších žien kaukazského typu štandardom. Ak sa však ochlpenie objaví nad perou, na brade, či na iných neštandardných častiach tela, môže sa jednať o poruchu. Podľa závažnosti rozsahu hovoríme zvyčajne o 3 formách postihnutia: hypertrichóze, hirzutizme a virilizme. Tento problém patrí do rúk odborníkov – dermatológov, gynekológov a endokrinológov. V prípade, že sa jedná o problém, ktorý patrí do kompetencií dermatológov, primárne odporúčame epiláciu laserom, no rovnako aj iné techniky (I2PL, BBL, NdYAG laser, ultrazvuková epilácia), ktoré závisia od farby pokožky či chĺpkov.

  • Pre všetkých, ktorí sa chcú definitívne zbaviť nadmerného ochlpenia na všetkých partiách tela
  • Pre tých, ktorí potrebujú mať ochlpenie na tvári úplne pod kontrolou
  • Pre tých, ktorých omrzeli klasické formy odstraňovania chĺpkov (žiletka, depilácia voskom, epilačným strojčekom a i.)
  • Pre klientov, ktorí odjakživa túžili mať dokonale hladké telo
  • Pre zaneprázdnených, ktorí nemajú čas na dennodennú starostlivosť o hladký povrch tela

V prípade laserovej epilácie nie je možné pred ošetrením odstraňovať chĺpky spolu s cibuľkou posledné 4 týždne – to znamená, že k odstráneniu chĺpkov sa neodporúča používať pinzetu, epilačný strojček, teplé a studené vosky. Pokiaľ si chĺpky odstraňujete pomocou epilačného krému, je vhodné ho aplikovať najneskôr 3 dni pred zákrokom.
V prípade súvislých porastených plôch je potrebné chlpy odstrániť pomocou žiletky 1 deň pred zákrokom. V prípade nesúvislých plôch konzultujte, prosím, s ošetrujúcim personálom. Ak disponujete nízkym prahom bolesti, najmä v intímnych lokalitách, je možná aplikácia lokálneho anestetika na potlačenie bolesti. Po zákroku môžete prevádzať všetky aktivity, žiadnym spôsobom nie ste obmedzení v bežnom rytme života. Dĺžka ošetrenia závisí od veľkosti ošetrovanej plochy. Ošetrenie oblasti podpazušia či bikín trvá niekoľko minút, oblasť celých dolných končatín okolo 20 minút.

Po absolvovaní potrebného počtu sedení laserovej epilácie dochádza k redukcii ochlpenia na 70 – 80% (u mužov) u žien až do 90%. Najefektívnejšie prístroje dosahujú želanú redukciu po 4-5 sedeniach. Počet ošetrení je ovplyvnený rozličným počtom chĺpkov nachádzajúcich sa v aktívnej fáze rastu. Taktiež interval medzi ošetreniami závisí od rastového cyklu, ktorý je rozdielny podľa lokality.

Prečítajte si tiež