Celulitída vo svojej podstate nie je nič iné ako zhluky zväčšených tukových buniek, ktoré uviazli medzi vláknami spojivového tkaniva. Uväznený tuk zostáva nevyužiteľný, hromadí sa a postupne deformuje do tvaru bobuliek hrozna vytláčajúcich sa smerom k horným vrstvám kože. Pravidelná lymfodrenáž poslúži ako SOS riešenie aj prevencia.

Hlavnou funkciou lymfatického systému je vstrebávanie tekutín a odplavenie splodín metabolizmu v tkanivách. Žiaľ, lymfatický systém  nemá svoju „pumpu“ a ak je jeho funkcia narušená, spomaľuje sa látkový metabolizmus. Tukové bunky zostávajú uviaznuté, zväčšujú svoj objem a koža nadobúda vzhľad typu „cottage cheese“. Prvou pomocou je preto lymfodrenáž, ktorú oceníte najmä v letnom období, kedy nohy oťažievajú pod ťarchou horúčav. Masážny tlak lymfodrenáže podporí cirkuláciu, zlepší látkovú výmenu a odplaví škodliviny, čo vedie k „odstráneniu“ celulitídy. resp. k výraznému zmierneniu prejavov v postihnutej oblasti.

V našom centre využívame prístrojovú lymfodrenáž, ktorá je založená na prerušovanej kompresii dolných končatín s tvorbou tlakovej vlny. Týmto spôsobom sa podporí lymfatický a zároveň žilový systém. Výsledkom je filtrácia a detoxikácia ošetrovanej oblasti. Lymfodrenáž sa odporúča 2x týždenne, optimálnych je 10 ošetrení.