Tehličky na bruchu, pevné sedacie svaly, vyrysované ramená, štíhly pás.  K tomu všetkému vám dnes môžu pomôcť moderné technológie, ktoré stimulujú svalové kontrakcie aj odbúravanie tuku oveľa efektívnejšie, ako je v ľudských silách. O prístroji Emsculpt Neo, ktorý to naozaj dokáže,  hovoríme s MUDr. Ivetou Hasovou.

Blíži sa leto, a to je obdobie, kedy sa oveľa kritickejšie pozeráme na vlastné telo a skúmame každý centimeter navyše. Ktoré partie riešime najviac?

Tradične je to predovšetkým oblasť brucha a sedacích svalov. Teda partie, ktoré sa síce oblečením dajú korigovať, no v plavkách ich už neskryjete. Druhú skupinu tvoria na pohľad nenápadné, no tiež „zradné“ partie. Sú to napríklad tzv. madlá lásky, teda tukové faldíky nad líniou pása alebo  ramená, ktoré najmä nám ženám vekom ochabujú do akýchsi vejárikov. Ale aby som bola objektívna, tzv. kritické partie dnes riešia nielen dámy, ale aj čoraz viac mužov. A myslím, že tak to má byť 

Vymenovali sme toho celkom dosť. Otázka znie, dá sa s tým niečo urobiť, ak do dovolenky zostáva mesiac-dva?   

Našťastie, áno. Pretože to, čo nie je v ľudských silách, dnes dokážu zariadiť technológie. A hoci stále nenahradia pravidelný pohyb ani zdravú životosprávu, formovať kritické partie na tele už vedia. Hovorím napríklad o prístrojovom ošetrení Emsculpt Neo, pomocou ktorého dokážeme dosiahnuť  úbytok tuku až do 30 % a nárast svalovej hmoty až o 25 %. Stačí nám to séria 4 až 6 ošetrení  v týždňových intervaloch, takže aj ten spomínaný mesiac postačí. Samozrejme, Emsculpt nie je riešenie pre ľudí s obezitou. Vhodnými kandidátmi na toto ošetrenie sú ľudia, u ktorých tzv. Body Mass Index – teda pomer hmotnosti a výšky –  nepresahuje hodnotu 35 a ich tuk je lokalizovaný. To zistíme aj odmeraním hrúbky kožnej riasy, ktorá  by nemala byť väčšia ako 7,5 cm. Treba si však dať pozor ešte na jednu vec – originalitu prístroja. Emsculpt Neo má dnes už mnoho napodobenín ponúkaných za podozrivo nižšiu cenu. Ak teda chcete predísť sklamaniu, pýtajte sa v prvom rade na pôvod prístroja.

Ako to teda v praxi  funguje?

Počas ošetrenia priložíme na danú oblasť špeciálne aplikátory. Novinkou sú ergonomicky tvarované aplikátory Edge, ktoré krásne kopírujú zaoblené kontúry. Ale máme aj malé aplikátory na ramená a lýtka. Cez ne prístroj vysiela do svalov elektromagnetické impulzy, ktoré vyvolávajú supramaximálne svalové kontrakcie. Teda také, aké vedome nie sme schopní dosiahnuť ani pri najintenzívnejšom cvičení. Je to ako keby ste urobili za 30 minút  24 000  brušákov či drepov. Ošetrovanú oblasť súčasne zahrievame na 42 stupňov, čo je teplota, pri ktorej sa tukové bunky v podkožnom tuku trvale poškodia a pomaly vylúčia z tela.