Celulitída trápi približne 90 % žien, a to bez ohľadu na vek. Nevyhýba sa ani štíhlym a pravidelne športujúcim dámam. Ak vo vás toto slovo vzbudzuje nepríjemné pocity najmä pred príchodom letnej sezóny, máme pre vás dobré správy.

Kým tuk na bruchu sa nevyhýba ani mužom, celulitída je považovaná za výsostne ženskú tému. Prečo je to tak?

Celulitída je vnímaná predovšetkým ako estetický problém, ktorý spôsobujú zhluky zväčšených tukových buniek, doslova uviaznutých medzi vláknami spojivového tkaniva. Uväznený tuk zostáva nevyužiteľný, hromadí sa a postupne sa deformuje do tvaru bobuliek, ktoré sa vytláčajú smerom k horným vrstvám kože. Celulitída môže mať mnoho príčin –  nezdravý životný štýl, zlý pitný režim, nedostatok spánku, fajčenie či hormonálnu antikoncepciu. No v neposlednom rade je to ženský pohlavný hormón estrogén, ktorý ovplyvňuje cirkuláciu a ukladanie tuku. Takže môžete robiť všetko správne, a predsa sa jej ako žena nevyhnete.

Pri slovnom spojení „ukladanie  tuku“ asi mnohým napadne ako riešenie liposukcia. Na celulitídu nezaberá?

Liposukcia nerieši kvalitu kože ani jej textúru, ktorá je pri celulitíde doslova hrboľatá. My potrebujeme uvoľniť tuk usadený pod najvrchnejšou vrstvou kože a s tým si neporadí ani diéta, ani cvičenie ani spomínaná liposukcia. Jediná technika, ktorá to dokáže je LPG endermológia, ktorá sa do istej miery podobá lymfodrenáži. Vysoká klinická efektivita tejto metódy spočíva v redukcii opuchu, normalizácii cievneho zásobenia, zlepšení bunkového metabolizmu a aktivácii lipolýzy. Výsledkom ošetrenia je viditeľné zlepšenie textúry kože, jej tonusu aj elasticity. Odstránením podkožného tuku dochádza k celkovému zoštíhleniu postavy. Toto ošetrenie pomáha aj pri pooperačných opuchoch alebo pôrodmi uvoľnenej koži.

Diéty ani cvičenia teda nefungujú. Aké ďalšie technológie vyzreli na celulitídu?

Príkladom je ošetrenie EMTONE, ktoré kombinuje  termálnu energiu a  mechanické pôsobenie na kožu poznačenú celulitídou. Výnimočnosť tohto ošetrenia spočíva v tom, že pôsobí na všetky hlavné príčiny celulitídy  – a teda zväčšené tukové bunky, poškodené kolagénové vlákna, stratu kožnej elasticity, zhoršenú cirkuláciu a nahromadenie metabolického odpadu. Tým, že kombinujeme cielenú tlakovú energiu s teplom, dokážeme vo veľmi krátkom čase dosiahnuť štrukturálne zmeny v tkanive. Ošetrenie trvá približne 20 minút  a prvé výsledky zaznamenáte zvyčajne už po prvom ošetrení. Aby boli aj dlhodobé, odporúčané sú 4 ošetrenia v týždňových intervaloch, takže formu do plaviek dokážete vyladiť v priebehu jedného mesiaca.