Leto a slnko nemusia dať nutne „stopku“ vašej starostlivosti o pleť. Peeling a laser síce počkajú do jesene, no niektoré niektoré ošetrenia nielenže môžete absolvovať v lete, ale vaša koža vám za ne ešte aj poďakuje.

 

HA plazmalifting

Kyselina hyalurónová je alfou a omegou starostlivosti o pleť, spoliehať sa však len na krémy, séra, prípadne injekčné výplne nestačí. Pokiaľ chcete v maximálnej miere využiť jej benefity, kombinujte ju s omladzujúcimi účinkami vašej vlastnej krvi. Ošetrenie známe aj ako Drakula terapia pomáha docieliť celkovú revitalizáciu pleti, remodeláciu kolagénu a zjemnenie vrások. Potrebné sú tri opakovania, takže ho oceníte aj po návrate z dovolenky, kedy skvele zregeneruje pleť. A ako prebieha? Z predlaktia  vám najskôr odoberieme malé množstvo krvi a z nej v centrifúge získame plazmu plnú rastových faktorov, ktoré sú zodpovedné za regeneráciu a biostimuláciu kožných buniek. Spojením s 2%-nou kyselinou hyalurónovou vzniká v skúmavke obohatené sérum s doslova zázračným pôsobením na pleť, ktoré sa do pleti aplikuje veľmi rýchlymi mikrovpichmi.

Ulthera

Pokiaľ ide o spevnenie kože, Ulthera dokáže to, čo žiadna iná neinvazívna metóda. Právom si vyslúžila prívlastok „jediný neinvazívny lifting“. Ide totiž o ošetrenie založené na fokusovanom ultrazvuku, ktoré spevňuje nielen kožu, ale predovšetkým podkožie. Kým ostatné technológie  – napr.  rádiofrekvenčné techniky –  dokážu zvýšiť obsah kolagénu iba v koži, ulthera stimuluje kolagén priamo v základoch, ktoré predtým boli dostupné iba plastickým chirurgom. Ulthera je naozaj všestranná  – dokáže „vyliftovať“ očné okolie, vyrysovať ochabnuté kontúry sánky či „vyžehliť“ dekolt a krk.  Ošetrujeme ňou napríklad aj kolená, na ktorých s pribúdajúcim vekom ochabuje koža. Pozor však na ponuky s výraznou zľavou – ako ultherapiu, respektíve jej modernejší typ,  často predávajú ošetrenie HIFU.

4D Fotona: SmoothLift

Laser si nemusíte úplne odoprieť ani v lete. Pokiaľ bude aplikovaný intraorálne, teda na vnútornú sliznicu ústnej dutiny. SmoothLift – teda neablatívna frakčná stimulácia sliznice ústnej dutiny erbiovým laserom –  je súčasťou kompletného ošetrenia 4D Fotona, ktoré patrí k najpokrokovejším omladzujúcim ošetreniam. Prehriatie tkaniva v ústnej dutine totiž spôsobuje rozrušenie poškodených kolagénových vlákien v spodných vrstvách kože, kam sa zvonka nedostanú iné technológie ani účinné látky z krémov a sér. To má za následok vytvorenie novej kolagénovej siete, ktorá je schopná ochabujúcim kontúram poskytnúť potrebnú oporu. Efekt omladenia je práve vďaka stimulácii tvorby kolagénu naozaj dlhodobý. Na jeseň si potom môžete dopriať kompletné ošetrenie 4D Fotona, ktoré kombináciou viacerých laserov spevňuje a vyhladzuje kožu aj zvonka.