Zubárov má málokto v láske. Po prečítaní tohto článku však budete prekvapení, k akému objavu sa aj vďaka nim dopracovala estetická dermatológia. Laser „v ústach“ totiž dokáže so starnúcou a ochabnutou pleťou  hotové zázraky!

Keď sa vek spojí s gravitáciou

Ochabnuté kontúry tváre, strata objemu a vrásky sú sprievodné javy starnutia, ktoré sa začínajú prejavovať približne od 25. roku života. Dôvodom je zníženie tvorby kolagénu a elastínu, ktorých vlákna tvoria podpornú sieť kontúram našej tváre. Postupne, ako táto sieť aj  slabne a „trhá sa“, začínajú aj naše kedysi ostré rysy a plné črty tváre ochabovať. Svoj podiel viny na tom, samozrejme, nesie aj gravitácia, takže niet divu, že nerovný  boj s tak ťažkými súpermi, ako sú biologické a fyzikálne zákony, rýchlo vzdá aj tá najdrahšia kozmetika.

Pomôžu len technológie

Ako to už v živote býva, najlepšie riešenia prichádzajú často nečakane. Verili by ste, že jeden z najväčších objavov estetickej medicíny sa zrodil doslova v zubárskom kresle? „Pri používaní laserov, ktoré sú už desaťročia využívané v stomatológii za účelom sanácie chrupu, bol spozorovaný zaujímavý sprievodný jav –  spevnenie kože,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová a zároveň pripája aj vysvetlenie: „Prehriatie tkaniva v ústnej dutine spôsobuje rozrušenie poškodených kolagénových vlákien v spodných vrstvách kože tváre, kam sa zvonku nedostanú krémy ani iné technológie. Intenzívne pôsobenie tepelnej energie, ktorá rozruší starú sieť a stimuluje tvorbu novej, sa ukázalo ako veľmi účinný nástroj na znovunaštartovanie tvorby nových kolagénových vlákien.“ Ošetrenie s názvom SmoothLift bolo v roku 2015 zaradené medzi 5 najúčinnejších omladzujúcich techník na svete a vy ho môžete absolvovať práve v MEDISKIN-e.

Nie je laser ako laser

Laser v konečnom dôsledku nie je žiadnou  novinkou ani v dermatológii, no vďaka jedinečným vlastnostiam erbiového laseru Fotona, ktorým sa ošetrenie SmoothLift realizuje, je dnes možné omladiť pleť vo všetkých jej vrstvách a rozmeroch. Stále pritom hovoríme o  neinvazívnom a bezbolestnom ošetrení tých  najhlbších vrstiev kože tváre.  Aj  preto si táto technológia vyslúžila prívlastok 4D rejuvenizácia.. Ošetrenie  prístrojom Fotona využíva doslova  magickú silu lasera  na dokonalú formu omladenia pleti a v s súčasnosti je jedinou technológiou, ktorá dokáže prostredníctvom vnútornej stimulácie navodiť spevňovací efekt tváre zvonka,“ hovorí MUDr. Hasová.

Štyri kroky ku kráse

Ošetrenie erbiovým laserom Fotona prebieha v štyroch  krokoch, MUDr. Hasová vysvetľuje jeho priebeh: „Najskôr laserom stimulujeme sliznicu ústnej dutiny. Prehriatie tkaniva spôsobuje rozrušenie poškodených kolagénových vlákien, ich skrátenie a tým pádom aj stimuláciu tvorby nových v smere znútra navonok. V druhom kroku pôsobíme Nd:YAD laserom na póry a mazové žľazy, ktoré stiahneme a vyčistíme. Zvýšime tak kvalitu pleti a zároveň pôsobíme proti baktériám. V tretej fáze zase  aplikujeme ultradlhé pulzy, ktoré prehrievajú všetky vrstvy kože, no v opačnom smere – zvonku dovnútra pokožky. A nakoniec prichádza tzv. studená ablácia erbiovým laserom. Povrch kože jemne obrúsime, čím zjednotíme jej farebnosť a jas. Pleť sa krásne vypne a rozžiari.“

Čakajte skutočné výsledky

Výsledkom ošetrenia SmoothLift je  viditeľné a dlhodobé omladenie kože vo všetkých jej vrstvách. Kontúry tváre sú spevnené, pleť naddobúda stratený objem a zostáva vyhladená a žiarivá. Vďaka naštartovaniu tvorby nových kolagénových  vlákien je výsledný efekt dlhodobý a zároveň pôsobí ako prevencia a spomalenie procesu starnutia. „SmoothLift sa postará o také „vyplnenie“ nosovoústnych rýh a revitalizáciu pier, aké bežne dosahujeme len injekčnou aplikáciu kyseliny hyalurónovej,“ vysvetľuje I. Hasová a dodáva: „Na rozdiel od výplní je však  efekt pôsobenia laseru dlhodobý a v súčasnosti neexistuje žiadna iná technológia, ktorá dokáže dosiahnuť porovnateľný efekt omladenia takýmto neinvazívnym spôsobom.“ Podľa lekárky sa netreba báť bolesti ani nežiaducich účinkov, laser totiž nespôsobuje odlupovanie sliznice. Celý zákrok trvá približne 40 minút a nevyžaduje žiadnu anestézu.  Výsledok je viditeľný hneď po ošetrení, dlhotrvajúci efekt vyliftovania ošetrenej oblasti sa dostaví v priebehu niekoľkých týždňov. Pre dosiahnutie dramatického omladenia sa odporúča absolvovať 3 ošetrenia v jednomesačných intervaloch.

Pýtajte sa na 4D rejuvenizáciua SmoothLift:

  • ak vás trápia ochabnuté kontúry tváre, nosovo-ústne ryhy, vrásky v okolí pier, “povädnuté” líca a strata pevnosti kože
  • ak chcete zahladiť stopy po akné, drobné jazvičky či vrásky
  • ak chcete dodať plnosť svojim perám