Uvažujete o laserovej epilácii? Tak potom pozorne čítajte ďalej.  Je rozdiel, či vás od cesty k hladkej pokožke delí namáhavý maratón alebo pohodlná zrýchlená chôdza.

Čím rýchlejšie, tým lacnejšie

Laserová epilácia už nie je žiadnou novinkou a na Slovensku ju dnes ponúkajú takmer v každom salóne. Faktom však je, že nie je laser ako laser. Technológie aj v tejto oblasti napredujú míľovými krokmi a pokiaľ nie ste v obraze,  cesta za hladkou pokožkou môže skončiť v lepšom prípade rozčarovaním. V tom horšom aj nepríjemným poškodením kože.  „Najefektívnejšie prístroje vás zbavia  80-90% neželaného ochlpenia už po 4-6 ošetreniach“, vysvetľuje MUDr. Iveta Hasová V MEDSKINe disponujeme epilačným laserom ClarityTM LPC. „Ide o kombináciu alexandritového a Nd:YAG lasera, ktorým môžeme  odstrániť dokonca aj svetlejšie a jemné chĺpky, a dosahovať excelentné výsledky aj na takých citlivých partiách, akou je napríklad tvár,“ hovorí lekárka. Najlepšou správou pre netrpezlivé klientky je však podľa nej fakt, že čas potrebný na dosiahnutie výsledného efektu je pri použití  tohto lasera kratší až o jednu tretinu! A to v konečnom dôsledku šetrí nielen čas, ale aj peniaze.

Aj pre „citlivky“

Určite ste už počuli rôzne hrôzostrašné historky od kamošiek, ktoré sa na laserovú epiláciu odhodlali a potom prisahali, že tú bolesť znova dobrovoľne nepodstúpia. Podľa MUDr. Hasovej sa však v prípade nového prístroja netreba báť. A to ani vtedy, ak omdlievate už pri samotnej predstave bolesti. „Laser ClarityTM LPC má prepracovaný systém chladenia, vďaka ktorému sa  citlivosť pri ošetrení znižuje na minimum. Zároveň jeho veľká ošetrovacia plocha a vysoká frekvencia výrazne skracujú dĺžku zákroku. Pracujeme teda rýchlo, precízne a vysoko efektívne.“ vysvetľuje MUDr. Hasová.

Pánom vstup povolený

Laserová epilácia  nie je len čisto ženská záležitosť. Aj keď strnisko na tvári môže pôsobiť príťažlivo,  niektorí muži so svojim hustým porastom na hrudníku či chrbte nie sú stotožnení. Nový laser pomôže aj im, avšak treba počítať s tým, že páni, ktorí sú „nabití hormónmi“ budú potrebovať ošetrení viac.  To isté môže platiť aj pre ženy s výraznejším ochlpením či atypickými lokalizáciami ochlpenia. „Tieto stavy  veľakrát súvisia s poruchou hormonálneho cyklu či inými ochoreniami žliaz s vnútornou sekréciou. Preto je prvým krokom v boji s chĺpkami endokrinologické vyšetrenie a liečba základného ochorenia, ktoré hormonálnu nerovnováhu upraví. Pri vhodnej a cielenej terapii potom bude aj  váš progres v boji proti chĺpkom rýchlejší a úspešnejší,“ dodáva MUDr. Hasová.

Začnite čo najskôr

  • Veľmi dôležitý predpoklad bezproblémovej epilácie je zdravá pokožka, ktorá nie je  podráždená slnečným žiarením. Pokiaľ ste sa práve nevrátili z letnej dovolenky alebo nenavštevujete solárium,  máte najlepšie predpoklady na úspešný štart. Platí totiž pravidlo, čím väčší kontrast medzi farbou chĺpkov a kože, tým lepšie.
  • Laserová epilácia nie je jednorazová záležitosť. Žiarenie prechádzajúce kožou je prednostne vychytávané len v pigmente aktívne rastúceho chĺpku, vyslaný lúč ho „spáli“ a chĺpok prestane rásť. Z dôvodu, že nie všetky chĺpky sú v rovnakej fáze rastu, treba obvykle  absolvovať niekoľko ošetrení, ktoré dokážu ochlpenie z pokožky takmer úplne odstrániť. Potom stačí tento stav udržiavať ošetrením raz ročne.
  • Počítajte však s tým, že medzi jednotlivými ošetreniami je potrebné zachovať 4 – 8 týždňovú pauzu
  • Nezabúdajte,  že štyri týždne pred ošetrením nesmiete používať pinzetu, epilačný strojček, teplý ani studený vosk. Medzi nami, kedy inokedy ľahšie znesiete takéto obmedzenie, ak nie práve v zime? Niekoľkodňové strnisko milosrdne zakryjú nohavice čí hrubšie pančuchy a vy nemusíte nikomu  vysvetľovať, na čo sa práve chystáte.