Hovorí sa, že jedným z najväčších komplimentov pre ženu je, ak jej muž pochváli pery. Ak tie vaše práve nepripomínajú Angelinu Jolie či Scarlett Johansson, nezúfajte. Existuje veľa dostupných spôsobov, ako sa priblížiť k ideálu.

 Vyhráva kyselina hyalurónová

Túžba po zmyselných perách je snáď stará ako ľudstvo samo. K prvým sofistikovaným pokusom možno zaradiť implantáty zo striebra, zlata, parafínu či gumy, v poslednom desaťročí 20. storočia zase  dominovali  kolagénové injekcie, neskôr silikón a ľudský tuk. Pre ich možné nežiaduce účinky či stabilitu trvania však boli postupne nahradené kyselinou hyalurónovou. „Kyselina hyalurónová dnes patrí k zlatému štandardu nielen zväčšovania objemu pier a korekcie ich tvaru, ale aj ošetrovania vrások, či nerovností kožného povrchu. Práve táto látka je pre telo prirodzená,“ vysvetľuje MUDr. Iveta Hasová.  „Možností a produktov je v súčasnosti mnoho,  závisí však predovšetkým od skúsenosti lekára, aký výsledný vzhľad pery nadobudnú. Zvoliť treba vhodný materiál, aby pera zostala súmerná a pružná. Ústa sú totiž v takmer neustálom pohybe, takže výplň musí pôsobiť maximálne prirodzene, aby nebola viditeľná. Lekár tiež musí určiť vhodnú aplikačnú techniku – kanylu alebo ihlu –  a pomocou nej výplň optimálne umiestniť. Neznalosť aplikácie a nevhodnosť výberu materiálu prináša zatvrdnuté a hrudkovité pery, neprirodzený „kačací“ vzhľad  alebo, dokonca sa môže stať, že výsledný efekt vydrží len týždeň. Na kvalite rozhodne netreba šetriť, skúsený odborník vám niekoľkými presne cielenými vpichmi vyčarí krásne pery,“ dodáva.

Matematika dokonalých pier

Ak chcete dosiahnuť ideál, musíte  najskôr poznať jeho parametre. Dali by sa zhrnúť nasledovne. Ideálny pomer výšky hornej a dolnej pery je 1: 1,618. Áno, tušíte správne, ide o tzv. zlatý rez. Ak by ste od vnútorných strán oboch zreničiek spustili vertikálne čiary, vonkajšie kútiky vašich úst by sa ich mali dotýkať. Z vašich horných zubov by mali byť pod vrchnou perou viditeľné 1-4 mm, spodné zuby by, naopak, pri pootvorených perách nemalo byť vidieť.  Nie ste s tvarom svojich pier alebo ich okolia celkom spokojná? Tak sa spolu pozrime, ktoré riešenie je pre vás to pravé:

 Úzke pery

Výplne na báze kyseliny hyalurónovej dodajú perám žiadanú plnosť  bez toho, aby pôsobili neprirodzene.  Stačí 30-minútová procedúra, ktorej výsledok vydrží  6 až 9 mesiacov.

 Unavené, fádne pery s linkami

Ak máte vekom zmenšené pery s vráskami typu “čiarového kódu”, s drobnými linkami okolo línie úst, pomôže ošetrenie Hydrobalance s kyselinou hyalurónovou. Okolie úst krásne vyhladí, takže pleť pôsobí mladistvo, sviežo a pestovane. Efekt podporí zvýraznenie kontúry pier.

 Výraz smutného míma

Vädnúce kontúry a ovísajúce kútiky úst spôsobujú výraz smutného smajlíka, či míma. Vrásky typu Marionette  zvyčajne nastupujú s pribúdajúcim vekom a kombinácia výplne a presnej aplikácie botulotoxínu pomôže ustarostený výraz odľahčiť.

Vedeli ste, že…

… pery sú jedným z najcitlivejších orgánov ľudského tela a dokonca 100 krát citlivejšie na dotyk ako brušká prstov?

… pery sú unikátne? Človeka s rovnakým „odtlačkom“ pier by ste na svete hľadali márne.

…ružovo-červenú farbu perám dodáva krv prúdiaca v kapilárach pod jemnou membránou, ktorá je úplne transparentná?

… pery neprodukujú ochranný maz ani neobsahujú potné žľazy, ktoré by ich zvlhčovali?

..atraktívnejšie pre mužov sú ženy s väčšími a červenými perami, kým ženy priťahujú muži s priemernou veľkosťou pier?

…pery u žien symbolizujú ich fertilitu a sexuálnu atraktivitu?

…ženy s prominujúcim „srdiečkom“ ľahšie dosahujú orgazmus?

…bozkávanie na pery  pochádza z Indie a do sveta ho rozniesli vojaci Alexandra Veľkého?