Estetická medicína už dávno nie je len o botulotoxínových injekciách. Medzi top najlepšími omladzujúcimi ošetreniami dnes kraľujú procedúry, ktoré na prvý pohľad pripomínajú sci-fi. Dobrou správou je, že všetky novinky sú už dostupné aj na Slovensku a ich výsledky rozhodne stoja za to. Vybrali sme spomedzi nich päť:

1. Lifting cez ústnu dutinu

Napadlo by vám, že raz budeme otvárať ústa aj v kresle dermatológa? Jedno z piatich najúčinnejších omladzujúcich techník na svete sa totiž realizuje špeciálnym laserom priamo cez ústnu dutinu. Vysvetlenie je až prekvapujúco jednoduché, práve týmto spôsobom sa lekár dokáže dostať presne tam, kam potrebuje. „Prehriatie tkaniva v ústnej dutine spôsobuje rozrušenie poškodených kolagénových vlákien v spodných vrstvách kože tváre, kam sa zvonku nedostanú krémy ani iné technológie. To má za následok tvorbu novej kolagénovej siete, ktorá je schopná ochabujúcim kontúram poskytnúť potrebnú oporu,“ vysvetľuje  MUDr. Iveta Hasová. Špeciálny erbiový laser Fotona sme v MEDISKINe začali používať medzi prvými. Pri jeho aplikácii nedochádza k odlupovaniu slizníc, vďaka čomu je dostatočne bezpečný aj pre ošetrenie citlivých vnútorných slizníc a nijako vás neobmedzí v bežnom živote.  

KEĎ CHCETE

TIP MUDr. Ivety Hasovej:  pre plnšie líčka 

Ochabnuté líca a poklesnuté kútiky úst trápia mnohé dámy po 40-tke. Ošetrenie SmileLift™ sa  postará o také „vyplnenie“ nosovoústnych rýh a revitalizáciu pier, aké bežne dosahujeme len injekčnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej. Navyše, efekt pôsobenia laseru dlhodobý. V súčasnosti neexistuje žiadna iná technológia, ktorou sa dá dosiahnuť porovnateľný efekt omladenia takýmto neinvazívnym spôsobom.

2. „Tukožrútske“ injekcie na podbradok

Horúcou tipom medzi ošetreniami je aj procedúra  zameraná na ošetrenie oblasti pod bradou. Práve tá  patrí medzi lokality, v ktorých si s tukovými bunkami donedávna vedel poradiť len plastický chirurg. Dámy, ktoré doslova nenávidia pohľad na svoju druhú bradu sa majú na čo tešiť, klinické výsledky a neretušované fotografie „pred a po“ sú viac ako sľubné. A o čo ide? „Do oblasti podbradku aplikujeme drobnými vpichmi výplňový materiál s obsahom deoxycholovej kyseliny, ktorá je telu vlastná látka podieľajúca sa na štiepení a odbúravaní tukov.  Dobrou správou je, že po zásahu už tuková bunka nie je schopná viazať na seba ďalšie lipidy, takže po dosiahnutí želanej redukcie druhej brady už nemusíte podstupovať ošetrenie opakovane. Samozrejme, pokiaľ nepríde u vás k dramatickej zmene hmotnosti,“ hovorí MUDr. Hasová.

KEĎ CHCETE

  • odstrániť „druhú bradu“ a vyrysovať profil –   pýtajte sa na ošetrenie  Belkyra

3. Bezbolestná blefaroplastika očných viečok

Poklesnuté očné viečka dokážu poriadne pridať na veku, nehovoriac o smutnom výraze, ktorý ich majiteľky sprevádza celé roky. Desivú predstavu skalpela však zahnala laserová forma blefaroplastiky, ktorá vás nevyradí z bežného života ani na jediný deň. Žiadne modriny ani opuchy kričiace do sveta, že ste ľahli chirurgovi na stôl. „Ošetrenie  realizujeme laserom a vystačíme si pri ňom aplikáciou anestetika vo forme krému.  Navyše, aj pri tomto ošetrení  stimulujeme tvorbu kolagénu, takže jeho efekt je dlhodobý a pôsobí preventívne,“ hovorí MUDr. Hasová. Aj v tomto prípade platí, čím skôr začnete, tým lepšie výsledky očakávajte, najmä ak máte na pokles očných viečok genetickú predispozíciu.

KEĎ CHCETE

  • zdvihnúť očné viečka, ošetriť spodné viečka  –   pýtajte sa na MagicEye

TIP MUDr. Ivety Hasovej:  začnite v zime

Všetky laserové ošetrenia odporúčam realizovať v zimnom období, pretože po zákroku je nutné určitý čas sa vyvarovať  priameho slnečného žiarenia.  Navyše, vo väčšine prípadov je potrebné absolvovať 2 až 4 sedenia v určitých časových intervaloch, takže procedúra sa môže pokojne natiahnuť aj do jari.  

4. Omladenie rúk objemovými výplňami

Nech sa akokoľvek poctivo staráte  o svoju pokožku, slabým miestom, ktoré prezradí skutočný vek,  sú ruky. Práve na nich je najviditeľnejší pokles tvorby kolagénu, ku ktorému dochádza už od dvadsaťpäťke. Výsledkom je strata objemu aj elasticity kože. Riešenie je pritom jednoduché a účinné, dermatologička Iveta Hasová odporúča  aplikáciu dermálnych výplní „Týmto spôsobom vieme rukám dodať stratený objem a vyhladiť na nich vrásky. Zároveň stimulujeme tvorbu vlastného pleťového kolagénu.“

KEĎ CHCETE

  • omladiť ruky  –   pýtajte sa na injekčnú dermálnu výplň Radiesse

5. Viac spokojnosti  v spálni

Hovorí sa, že krása je odrazom vnútornej spokojnosti a povedzme si na rovinu, intímny  život je jedna z oblastí, ktorá s našim sebavedomím dokáže poriadne zamávať. A keďže máme prehľad aj medzi novinkami z tejto  oblasti, nepošleme vás hneď ku gynekológovi ani sexuológovi. Bude to znieť neuveriteľne, ale pomôže opäť laser, nie však hocijaký. „Princíp ošetrenia  je jednoduchý – hlboké vrstvy sliznice sa zahrievajú laserovým lúčom, čím dochádza  k  takmer okamžitému skráteniu kolagénových vlákien o jednu tretinu a naštartovaniu dlhodobej tvorby nových. Takto bezbolestne a rýchlo zregenerujeme vaginálnu sliznicu, čím zlepšíme jej kvalitu, vlhkosť a pružnosť,“ dodáva MUDr. Hasová. Ošetrenie laserom pripomína bežnú gynekologickú prehliadku a dokáže si poradiť aj so stresovou inkontinenciou či bolesťami pri pohlavnom styku, ktoré sa objavujú s pribúdajúcim vekom, prekonanými operáciami či prirodzenými pôrodmi.

KEĎ CHCETE

  • vrátiť spokojnosť do partnerského života   –   pýtajte sa na  IntimaLase®
  • zbaviť sa prejavov stresovej inkontinencie – pýtajte sa na InkontiLase®
  • odstrániť pocity sucha pri pohlavnom styku –  pýtajte sa na RenovaLase®