S tvrdením, že krása vychádza zvnútra  ste sa už určite niekedy stretli.  My tvrdíme, že podobne je to aj s mladosťou. A máme na to dôkazy.

Starnutie nenápadne prichádza po oslave 25. narodenín. Samozrejme, nie doslovne. Vo všeobecnosti sa totiž tento vek považuje medzník, okolo ktorého už v organizme začína ubúdať kolagén aj elastín. Podporná sieť, ktorú tieto dve látky poskytujú kontúram našej tváre sa postupne trhá a naše  ostré rysy a plné črty tváre začínajú ochabovať. Krémy už nestačia a plastických chirurgov sa, prirodzene, bojíme. Čo s tým?  Našťastie, ešte sú tu technológie a ….šťastné náhody.

Pod kožu cez ústa

Jeden z najväčších objavov estetickej medicíny súčasnosti sa zrodil doslova náhodou a v zubárskom kresle „Pri používaní laserov, ktoré sú už desaťročia využívané v stomatológii pri sanácii chrupu, bol spozorovaný zaujímavý sprievodný jav –  spevnenie kože,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová a zároveň pripája aj vysvetlenie: „Prehriatie tkaniva v ústnej dutine spôsobuje rozrušenie poškodených kolagénových vlákien v spodných vrstvách kože tváre, kam sa zvonku nedostanú krémy ani iné technológie. A to má za následok  tvorbu novej kolagénovej siete, ktorá je schopná ochabujúcim kontúram poskytnúť potrebnú oporu.“

Jeden laser, štyri účinky

Laser v estetickej dermatológii nie je žiadnym nováčikom, jeho použitie cez ústnu dutinu sa však dostalo  do popredia len nedávno. Výsledky sú doslova ohromujúce. „Ošetrenie 4D SmoothLift, ktoré sa robí erbiovým laserom Fotona bolo v roku 2015 zaradené medzi 5 najúčinnejších omladzujúcich techník na svete. V súčasnosti je jedinou technológiou, ktorá dokáže prostredníctvom vnútornej stimulácie navodiť spevňovací efekt tváre zvonka,“ hovorí MUDr. Hasová, ktorá kompletné portfólio ošetrení Fotona začala využívať ako prvá na Slovensku.

Ako to funguje?

Laserom najskôr stimulujeme sliznicu ústnej dutiny. Prehriatie tkaniva spôsobuje rozrušenie poškodených kolagénových vlákien, ich skrátenie a tým pádom aj stimuláciu tvorby nových v smere znútra navonok. V druhom kroku pôsobíme Nd:YAD laserom, ktorý umožňuje ošetrenie špecifických, hlbšie uložených nerovností pleti, čím dopĺňa účinok predchádzajúceho vnútorného ošetrenia a obnovuje mladistvú textúru pleti. V tretej fáze zase  aplikujeme ultradlhé pulzy, ktoré prehrievajú všetky vrstvy kože, no v opačnom smere – zvonku dovnútra pokožky. A nakoniec prichádza tzv. studená ablácia erbiovým laserom, ktorá zjednotí farebnosť a jas kože. Pleť sa krásne vypne a rozžiari. Celý zákrok trvá približne 40 minút a nevyžaduje žiadnu anestézu.  Výsledok je viditeľný hneď po ošetrení, dlhotrvajúci efekt vyliftovania ošetrenej oblasti sa dostaví v priebehu niekoľkých týždňov. Pre dosiahnutie dramatického omladenia sa odporúča absolvovať 3 ošetrenia v jednomesačných intervaloch.

Čo dokáže 4D FOTONA?

SmoothLiftin™ ako prevencia starnutia

Výsledkom ošetrenia SmoothLift je  viditeľné a dlhodobé omladenie kože vo všetkých jej vrstvách. Kontúry tváre sú spevnené, pleť nadobúda stratený objem a zostáva vyhladená a žiarivá. Vďaka naštartovaniu tvorby nových kolagénových  vlákien je výsledný efekt dlhodobý a zároveň pôsobí ako prevencia a spomalenie procesu starnutia. Pomáha zahladiť stopy po akné, drobné jazvičky či vrásky.

SmileLift™  pre plné pery a líca

Ošetrenie sa  postará o také „vyplnenie“ nosovoústnych rýh a revitalizáciu pier, aké bežne dosahujeme len injekčnou aplikáciu kyseliny hyalurónovej. Na rozdiel od výplní je však  efekt pôsobenia laseru dlhodobý. V súčasnosti neexistuje žiadna iná technológia, ktorá dokáže dosiahnuť porovnateľný efekt omladenia takýmto neinvazívnym spôsobom.