Kým donedávna bola estetická medicína doménou žien, dnes si u nás termíny čoraz častejšie objednávajú aj páni. Viete, ktoré ošetrenia sú najžiadanejšie?

# 1: Botulotoxín na nadmerné potenie

Legendami opradený botulotoxín nepomáha len pri korekcii vrások. Injekčnou aplikáciou tejto látky je možné až o 90 % zredukovať nadmerné potenie. Samozrejme, pokiaľ sa ešte predtým u lekára vylúčia  ochorenia endokrinného, či neurologického charakteru. Redukcia potenia pomocou botulotoxínu patrí medzi najvyhľadávanejšie zákroky a žiadajú ho nielen športovci. Fľaky od potu totiž nepridajú na atraktivite nikomu, bez ohľadu na to, či sedí  na porade topmanažmentu alebo ide do kina.  Efekt sa  dostavuje v priebehu niekoľkých dní a u niektorých pánov vydrží aj celý rok. A to už za tých pár jemných vpichov rozhodne stojí.

# 2: Laserová epilácia na nadmerné ochlpenie

Nadmerné ochlpenie považuje mnoho mužov za celoživotný problém a celkom zbytočne. Laserovou epiláciou ich totiž dokážeme chĺpkov zbaviť dlhodobo. V našom centre pracujeme s najmodernejším laserom Clarity LPC, ktorý je jediný na Slovensku. Je oveľa účinnejší ako iné prístroje, bolestivosť pri zákroku je minimálna a výsledky dosahujeme rýchlejšie. Zima je navyše ideálnym obdobím, koža nie je vystavená slnečnému žiareniu a do leta stihnete absolvovať potrebný počet ošetrení.

 

# 3: Laser na rozšírené cievky

Rozšírené cievky na tvári trápia nejedného muža.  O to viac, že hoci toto začervenanie býva podmienené geneticky, prípadne klimatickými podmienkami, u mnohých ľudí mylne evokuje predstavu o zvýšenej konzumácii alkoholu. S prejavmi tohto ochorenia si dokáže účinne poradiť alexandritový a Nd:YAG laser pracujúci na princípe selektívnej fototermolýzy. Laserový lúč je pohlcovaný v krvnom farbive drobných ciev a spôsobuje sťahovanie a uzatváranie rozšírených cievnych kapilár kože. V prípade rozšírených cievok v oblasti nosa sú výsledky sú zvyčajne okamžité a postačí jedno ošetrenie. Ak ide o oblasť líc, ošetrenie je potrebné opakovať.

 

# 4: Drakula terapia na rednúce vlasy

Pokiaľ ide o vypadávanie vlasov, na vine najčastejšie býva androgénna alopécia.  V tomto prípade je potvrdená účinnosť opakovanej série ošetrení tzv. drakula terapie. Ako to prebieha? Pred ošetrením sa odoberie z ruky malé množstvo krvi, ktorá sa následne v špeciálnych setoch spracuje a mezoterapeutickou pištoľou aplikuje do vlasovej pokožky. Takto stimulovaná a vyživená koža vlasovej oblasti sa vám odmení znížením vypadávania vlasov, rastom nových a ich výrazne zlepšenou kvalitou.

 

# 5: Ulthera na celkové omladenie

Mužská koža síce starne o niečo pomalšie ako ženská, no vráskam a ochabnutým kontúram sa nevyhne nikto. Okrem už spomínaného botulotoxínu, sú stále populárnejšie aj neinvazívne spevňujúce ošetrenia, ktoré sa dajú absolvovať cez obedňajšiu prestávku, no efekt je dlhodobý. Pánom odporúčame najmä ultherapiu, je to jediné ošetrenie, ktoré prirodzene omladí vzhľad a spevní pleť vďaka fokusovanému ultrazvuku. Toto ošetrenie vás bez časových prestojov presunie späť o niekoľko rokov a pritom na koži nezanechá ani jediný dôkaz.