Tukové vankúše, celulitída, strie či povolená koža sú ťažkí súperi. Najmä ak už leto doslova klope na dvere.

Ak si do zoznamu novoročných predsavzatí zaradíte kurz francúžštiny alebo  salsy a na svoj dobrý úmysel si opäť spomeniete až na Silvestra, nič sa nedeje. Ale ak ste plánovali zhodiť prebytočné kilá a zo skrine vám zrazu namiesto hrubých svetrov vypadávajú letné šaty, tielka a plavky, zachránia vás len skutočne efektívne metódy. Zorientovať sa v ich ponuke pomôže nasledujúci prehľad najúčinnejších prístrojov a technológií, ktoré vás dostanú do formy aj v „hodine dvanástej“.

VANQUISH

Na jedinú skutočnú alternatívu chirurgickej liposukcie sa v USA viedli poradovníky. Prvý prístroj fokusovaného rádiofrekvenčného poľa, schválený aj FDA, zdolá neželané tukové vankúše bez výrazných diétnych obmedzení. Stačia štyri ošetrenia počas jediného mesiaca a do šiestich týždňov môžete mať až o 13 cm menej.  Kde? V oblasti brucha, bokov, či stehien.

EXILIS

Prístrojové ošetrenie okrem redukcie objemu upraví aj povrchový vzhľad kože. Kombinácia mechanického a tepelného pôsobenia zaručuje rýchly efekt, výsledky sú postrehnuteľné už po prvom ošetrení. Potrebné je absolvovať štyri sedenia v 2-týždňových intervaloch. Exilis redukuje tukové vankúše a koriguje celulitídu, strie a ochabnutú kožu.

LYMFODRENÁŽ

Špeciálna prístrojová masáž obnoví a zlepší obeh lymfy. Výsledkom je jej filtrácia a detoxikácia postihnutej oblasti. Ošetrenie zmierňuje prejavy celulitídy, zlepšuje odbúravanie tukov, elasticitu kože, formuje postavu, pomáha liečiť ochorenia spojené so zhoršenou drenážou lymfatického systému. Napríklad aj opuchy a syndróm ťažkých nôh.

LPG ENDERMOLÓGIA

Jediná technika, ktorá dokáže uvoľniť tuk usadený pod najvrchnejšou vrstvou pokožky. A s tým si veru neporadí ani diéta, cvičenie či liposukcia. Výsledkom ošetrenia je evidentné zlepšenie textúry kože, jej tonusu aj elasticity. Odstránením podkožného tuku dochádza k celkovému zoštíhleniu postavy. Pomôže aj pri pooperačných opuchoch či pôrodmi uvoľnenej koži.

RÁZOVÁ VLNA X-WAVE

Mimoriadne efektívna terapeutická metóda koriguje celulitídu a spevňuje kožu a podkožie. Na základe elektrického a akustického pôsobenia vlnových foriem sa vytvorí a obnoví sieť kolagénových vlákien a zároveň prestavia postihnutá tuková vrstva. Nerovnosti kožného povrchu sa vyhladia a koža sa spevní.  Viditeľný efekt zaznamenáte už po prvom ošetrení, objektívne výsledky sa dostavia po 6 až 10 ošetreniach, v závislosti od stupňa celulitídy. Účinkuje aj na strie a jazvy.

Rozhodnutie nechajte na odborníka

„V dnešnej dobe nie je problém zohnať na zľavových portáloch rôzne typy telových ošetrení, počnúc kryoterpiou a končiac liposukciou. Ak však chcete dosiahnuť reálne výsledky a vyhnúť sa sklamaniu či dokonca nebezpečným komplikáciam, choďte do zariadenia, kde majú v ponuke celú škálu možností. Len tak máte istotu, že vám poradia to, ktoré vyrieši váš problém a nie to, ktoré majú práve v ponuke,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová. „Navyše, každému vyhovuje iný typ procedúry, v závislosti od typu postavu, stavu kože či veku. Preto by finálne slovo mal mať lekár,“ dodáva.