Celulitída je problém, ktorý trápi približne 90 % žien, a to bez ohľadu na vek či konfekčnú veľkosť. Kým vo všeobecnosti panuje názor, že na vine je životný štýl, ženy a dievčatá, ktoré sa zdravo stravujú a pravidelne cvičia zdvíhajú s nevoľou obočie.  A za pravdu im dávajú aj odborníci.  „Áno, pohyb či pitný režim sú základ, často je však na vine aj nedostatok spánku, fajčenie či hormonálna antikoncepcia. No a v neposlednom rade ženský pohlavný hormón estrogén, ktorý ovplyvňuje cirkuláciu a ukladanie tuku,“  vysvetľuje MUDr. Iveta HasováCelulitída totiž vo svojej podstate nie je nič iné ako zhluky zväčšených tukových buniek, ktoré uviazli medzi vláknami spojivového tkaniva. Uväznený tuk zostáva nevyužiteľný, hromadí sa a postupne deformuje do tvaru bobuliek hrozna vytláčajúcich sa smerom k horným vrstvám kože.

Silný spojenec

Ak ste teda už v boji s celulitídou vyskúšali všetko – od litrov vody, cez činky až po škoricové zábaly – bez výčitiek svedomia sa odovzdajte do rúk technológií. Najmä, ak sa letná dovolenka blíži  a predstava, že sa máte vyzliecť do plaviek vám naháňa hrôzu. MUDr. Iveta Hasová odporúča prístrojové ošetrenie, ktoré pôsobí na všetkých päť príčin celulitídy – zväčšené tukové bunky, poškodené kolagénové vlákna, stratu kožnej elasticity, zhoršenú cirkuláciu aj nahromadený metabolický odpad. „Unikátna technológia kombinuje cielenú tlakovú energiu s termálnym pôsobením, vďaka čomu vo veľmi krátkom čase dosahujeme štrukturálne zmeny v tkanive,“ hovorí lekárka, ktorá je vo svojom odbore známa tým, že si spomedzi najnovších technológií zásadne vyberá len to najlepšie. Tentokrát vsadila na prístroj, ktorý mal svetovú premiéru vo februári 2018 a zaujal ju natoľko, že si ho do svojho centra zadovážila ako prvá na európskom kontinente.

Ošetrenie prístrojom Unison je bezbolestné a pripomína masáž lávovými kameňmi. Trvá približne 20 minút  – v závislosti od ošetrovanej oblasti – môžete si vybrať zadoček, stehná, brucho aj tzv. love handlers, ktoré sa zvyknú tvoriť nad úrovňou bedier a nepekne sa „vylievať“ cez opasok. „Povzbudivé výsledky v podobe vyhladenia  a zjemnenia kožného povrchu  zaznamenáte zvyčajne už po prvom ošetrení a sú dlhodobé,  dodáva lekárka. Štandardne sa odporúčajú 4 ošetrenia absolvované v týždňových intervaloch, takže formu do plaviek dokážete vyladiť v priebehu jedného mesiaca. Mimochodom, prístroj je naozaj vyladený do posledného detailu. „Inteligentný systém ovládania doslova nedovolí terapeutovi vykonávať neplnohodnotné ošetrenie, okamžite ho upozorní  na odchýlky v kvalite ošetrenia,“ dodáva MUDr. Hasová.