Ošetrenie Erbiovým laserom sa využíva na korekciu vrások, jaziev, xantelaziem, bradavíc, či iných nezhubných kožných prejavov zvyčajne spojených so starnutím. Frakčný laserový resurfacing je schválený aj na ošetrenie tmavých kruhov pod očami, či pigmentácií typu melasmy.

  • Pre všetkých, ktorí chcú podstúpiť facelifting bez zásahu plastického chirurga
  • Pre klientov s aktívnym herpesom simplex
  • Pre tehotné ženy
  • Pre ľudí s poruchami krvnej zrážanlivosti
  • Pre osoby so sklonom k patologickému hojeniu

Frakčný resurfacing sa štandardne vykonáva CO2 alebo Erbiovým laserom.V priebehu ošetrenia a následne niekoľko hodín po ošetrení môžete pociťovať pálenie kože, dochádza k začervenaniu a opuchu. Opuch býva výraznejší v oblasti očného okolia a môže pretrvávať do 2 dní po zákroku. Ošetrenie spočíva v pravidelnej aplikácii upokojujúceho krému na vyčistenú pleť.Na tretí deň dochádza zvyčajne k olupovaniu kožného povrchu. Začervenanie a prvotné zhojenie kože nastáva v priebehu 3-7 dní v závislosti od intenzity zákroku. Make-up je zvyčajne možné aplikovať na 5-7 deň. Dôležitá je dôsledná fotoprotekcia.

Koža po resurfacingu je pevnejšia a zdravšia so zjednotením farebného koloritu a textúry, za súčasnej stimulácie novotvorby kolagénu. Prvé výsledky sú viditeľné ihneď po zahojení. Výsledný efekt po ošetrení sa zdokonaľuje v priebehu 4 mesiacov, úplné výsledky sledujeme do pol roka po ošetrení. Doba pol roka zodpovedá obdobiu remodelácie kolagénu.

Prečítajte si tiež