Možno si ešte pamätáte, ako sme v lete 2020 uvádzali revolučný prístroj na tvarovanie bruška a zadku – Emsculpt. Vyskúšalo ho u nás už mnoho spokojných zákazníkov, ktorí boli príjemne prekvapení výsledkami, aké týmto „tréningom“ poležiačky dosiahli. Vyrysované a spevnené brušné svalstvo a stred tela, vyliftované sedacie svaly, aké sa im nedarilo vyformovať ani desiatkami hodín v posilňovni… Dnes vám s hrdosťou predstavujeme jeho nasledovníka – Emsculpt Neo, ktorý ide ešte ďalej a prekonáva všetky očakávania.

Malý veľký  rozdiel

Prvá generácia prístroja Emsculpt pomáha tvarovať postavu cez svalovú štruktúru – inými slovami, posilňuje sval, jeho tonus a objem. Pôsobením vysokoúčinnej fokusovanej elektromagnetickej energie (HIFEM), čo je technológia, ktorú má výrobca patentovanú, a teda neponúka ju žiadny iný prístroj, dokáže v priebehu 4 ošetrení dosiahnuť prírastok svalovej hmoty o približne 16 % a zároveň pritom pomáha v ošetrovanej lokalite odbúravať tuk o priemerne 19 %. Nová generácia prístroja – Emsculpt Neo – však prináša ešte výraznejšie výsledky. Pomocou rádiofrekvencie znásobuje efekt chudnutia, teda úbytku tukovej vrstvy až o 30 %. Objem svalovej hmoty pritom súčasne rastie o celých 25 %. Samozrejme, tak ako v prípade prvej generácie, ani Emsculpt Neo vás nezbaví tuku tam, kde nechcete – teda napríklad na zadku.

Menej tuku vďaka „teplu“

Tajomstvo ešte výraznejšieho efektu formovania postavy pomocou Emsculpt Neo spočíva v kombinácii dvoch technológií. K spomínanej vysoko fokusovanej elektromagnetickej  energie (HIFEM), ktorý má aj prvá generácia prístroja, teraz pribudla rádiofrekvencia. Tá ošetrovanú oblasť prehrieva, čo má za následok jednak výraznejší tukový úbytok, ako aj prehriatie svalov, ktoré potom pracujú efektívnejšie. Celý proces je automatizovaný a prebieha „pod palcom“ teplotného senzoru, ktorý kontroluje a udržiava teplotu na požadovanej úrovni. Klient pociťuje v ošetrovanej oblasti príjemné teplo.

Precvičí aj bicepsy, vyformuje lýtka a boky

Emsculpt Neo ponúka tri protokoly ošetrenia. Tie sa nastavujú automaticky podľa lokality, takže po zvolení ošetrovanej oblasti vyberie len tie, ktoré sú vhodné. Ak napríklad chcete formovať sedacie svaly, ponúkne protokol s vysokovýkonným HIFEM na budovanie svalstva, prípadne protokol Gentle Heat, kombinujúci HIFEM s jemným zahrievaním svalu na cca 40 stupňov. Tento mód nespôsobí odbúravanie tuku, ale len jemné zahriatie svalu, tak akoby ste si dopriali rozcvičku v posilňovni. Na oblasti, kde je žiadúci úbytok tuku, napríklad brucho, sa používa protokol HIFEM Advanced, pri ktorom zahrievame ošetrovanú oblasť na 42 stupňov. Za necelé 4 minúty dosiahne teplota v podkožnom tuku hodnotu, pri ktorej sa tukové bunky trvale poškodia a pomaly vylúčia z tela. Emsculpt Neo už má aj aplikátory na končatiny, to znamená, že formovať môžete aj bicepsy, tricepsy,  vnútorné stehná, boky či lýtka.

Ako to funguje

Emsculpt Neo je ideálny na formovanie kritických partií, pre ženy po pôrode aj aktívnych športovcov. Silu a frekvenciu sťahov, aké vyvolá tento prístroj žiadnymi brušákmi či drepmi nedosiahnete. Počas jedného ošetrenia v trvaní 30 minút vysiela do svalov elektromagnetické impulzy vyvolávajúce mimovôľové supramaximálne kontrakcie, ktoré sú ekvivalentom až 24 000  brušákov či drepov.  Takúto intenzitu svalových kontrakcií  nie ste vedome schopní dosiahnuť ani pri najintenzívnejšom cvičení. Svalové vlákna sa počas takejto záťaže množia a hrubnú, no zároveň im rýchlo dochádza zdroj energie, ktorým sú cukry. Preto tukové bunky v ošetrovanej oblasti dostanú signál, aby sa o chýbajúcu energiu postarali, a to spôsobí ich rozklad a odumretie. Proces spaľovania tukov ešte zintenzívňuje prehrievanie pomocou rádiofrekvencie, ktoré sa využíva pri špecifických lokalitách, napríklad na bruchu či stehnách.  Potrebné je absolvovať sériu 4 ošetrení, s minimálnymi odstupmi jedného týždňa. Samozrejme, ani Emsculpt Neo nie je riešením na obezitu, hrúbka  kožnej riasy nameranej kaliperom by u záujemcu o ošetrenie nemala presiahnuť 7,5 cm. V opačnom prípade je nutná najskôr úprava životosprávy, cvičenie, prípadne jeho kombinácia s ďalšími ošetreniami na redukciu tuku.

Čo môžete očakávať

Podľa výsledkov viacerých štúdií je možné ošetrením Emsculpt Neo dosiahnuť priemerne  až 25 % zvýšenie objemu svalovej hmoty a 30 % redukciu tuku. Dobrou správou je, že počas ošetrenia nedochádza k vylučovaniu kyseliny mliečnej, ktorá zodpovedá za svalovú horúčku, takže vás nečakajú žiadne nepríjemné pocity.  Emsculpt Neo si môžu dopriať aj ľudia, ktorým v bežnom posilňovaní tzv. core (stredu tela) bráni napr. diastáza brušných svalov či iné diagnózy, rovnako tak aktívni športovci, ktorí chcú ešte zvýšiť efekt pravidelného cvičenia.  Prvé „hmatateľné“ výsledky pocítite už po prvom ošetrení, výraznejší pozitívny efekt zaznamenáte dva až štyri týždne po poslednom ošetrení, pričom v priebehu nasledujúcich týždňov sa efekt ešte zlepšuje.