Hovorí sa, že v určitom veku by si žena mala vybrať medzi štíhlym telom a peknou tvárou. Nemusí. Pokiaľ sa tukových buniek zbaví len tam, kde naozaj prekážajú.

Diéty vryté do tváre

Intenzívne diéty majú u žien jeden nepríjemný vedľajší efekt. Stratu objemu vidieť aj na tvári. Ochabnuté kontúry nám automaticky pridávajú roky navyše, čo už nezakryjú ani skvelé nové džínsy, kvôli ktorým sme celú tortúru podstupovali. Ešte horšie sú na tom dámy (ale aj páni) v zrelom veku, kedy boj s tukom prehrávame oveľa častejšie. Najmä v oblasti pásu. „Brucho patrí k najťažšie zdolateľným lokalitám, najmä v období menopauzy či andropauzy. Tuk sa v prvom rade ukladá v abdominálnej oblasti a veľmi ťažko sa s ním bojuje,“ odhaľuje kruté zákonitosti fyziológie Iveta Hasová.

Aj tukové bunky sú smrteľné

Určite ste už niekedy počuli o tom, že po redukčnej diéte nám v tele zostávajú „hladné“ tukové bunky, ktoré striehnu na svoj prísun potravy. Preto vedci hľadali spôsob, ako sa zbaviť nielen tuku, ale aj samotnej bunky. A tak objavilili technológiu multipolárneho fokusového poľa, ktorá dokáže pôsobením tepelnej energie vyvolať apoptózu tukových buniek. Množstvo nezrozumiteľných odborných výrazov úplne jednoducho vysvetľuje MUDr. Hasová: „V zásade ide o prirodzený, neškodný a telu vlastný proces zániku buniek, ktorý v tomto prípade nastáva pôsobením tepla a elektromagnetického poľa so správnou frekvenciou. Výsledkom je úplný zánik tukovej bunky a nie iba vypudenie tuku z nej.“ Ďalšou skvelou správou je, že technológia dokáže takúto prirodzenú „smrť“ vyvolať až u 60 % tukových buniek!

Presný zásah bez skalpela

Prevratná technológia sa dočkala svojho „zhmotnenia“ v podobe prístroja Vanquish, na ktorý sa už krátko po uvedení na trh v USA viedli poradovníky. Okrem toho, že si konečne dokázal poradiť s neželanými tukovými bunkami, sa môže pýšiť ešte jednou výhodou – nemá vedľajšie účinky a nespôsobuje komplikácie, ktorým by ste museli čeliť, ak by ste si ľahli na stôl plastickému chirurgovi. Lebo takéto výsledky sa donedávna dosahovali len pri plnej narkóze. „Je to doslova liposukcia bez skalpela. Vanquish pôsobí len na tukové tkanivo bez vplyvu na okolité štruktúry. Koža, svaly a okolité orgány zostávajú neporušené,“ hovorí MUDr. Hasová, ktorá zázračný prístroj priniesla na Slovensko ako prvá a po dvoch rokoch tak môže hovoriť o reálnych výsledkoch, nielen o číslach z klinických štúdií. „V našom centre sa nám pri tomto ošetrení podarilo dosiahnuť úbytok až 11 cm.“

Bez diétnych obmedzení

Vanquish pôsobí bezkontaktne a jediné, čo počas ošetrenia pociťujete, je teplo. Aplikátor pokryje naozaj veľkú plochu brucha, vrátane bočných partií. Veľmi dobré výsledky však prináša aj pri tvarovaní dolných bokov vnútorných stehien. Ošetrenie trvá približne 45 minút, na dosiahnutie želaného výsledku sú potrebné 3 ďalšie opakovania s odstupom jedného týždňa.  Séria štyroch ošetrení dokáže, samozrejme, podľa vašej morfológie, vyrysovať pás a zmenšiť objem až o 13 cm. Nečakajte však zázrak na počkanie, výsledok sa dostaví v priebehu 4-12 týždňov. Výrazné diétne obmedzenia nie sú nutné. „Dôležitý je vyvážený príjem potravy a dodržiavanie pitného režimu, efekt bude o to rýchlejší a trvácnejší,“ dodáva MUDr. Hasová.