Staráte sa o svoju pleť poctivo a napriek tomu máte pocit, že svoj boj so starnutím prehrávate? Nezúfajte! Hoci tajomstvo večnej mladosti ešte nikto nerozlúštil, poradíme vám, ako starnutiu predchádzať naozaj efektívne.

Tajomstvo staré 50 rokov

Bez ohľadu na to, či sa cena vašej  kozmetickej  výbavy pohybuje v stovkách alebo desiatkach eur, jedno majú všetky prípravky spoločné – účinné látky sa v nich nachádzajú v minimálnych koncentráciach a do  hlbších vrstiev pokožky ich bežnou aplikáciou nedostanete.  Tým však nechceme povedať, že o pleť sa doma nemáte starať. Raz za čas si však treba dopriať naozaj hĺbkovú terapiu. “Veľmi účinným a v konečnom dôsledku aj  jediným ošetrením, ktoré pôsobí ako prevencia starnutia je mezoterapia, známa aj ako mezolift,” vysvetľuje MUDr. Iveta Hasová. Nejde pritom o žiadnu prevratnú novinku, mezoterapia sa v rozličných oblastiach medicíny využíva už od 50-tych rokov minulého storočia. V Európe a Amerike je to predovšetkým koncepcia antiageingu, v Ázii sa používa na zvyšovanie plodnosti, v Latinskej Amerike zase na podporu cirkulácie krvi a drenáže v oblasti dolných končatín. V korektívnej dermatológii sa mezoterapia využíva viac ako 30 rokov na  korekciu prejavov starnúcej pleti, liečbu vypadávania vlasov, neinvazívne formovanie postavy a korekciu celulitídy s liečbou strií.

 Namiesto ruky pištoľ

„Pri mezoterapii sa mikrovpichmi aplikuje do kože vitamínový koktejl, ktorý navyše obsahuje aj minerály, stopové prvky, nukleové kyseliny, koenzýmy,  aminokyseliny a taktiež základnú hydratačnú substanciu – kyselinu hyalurónovú. Aby sme sa dostali tam, kam potrebujeme, používame špeciálnu mezoterapeutickú pištoľ. Žiadna ruka totiž nie je schopná aplikovať päť zásahov za sekundu v štandardnej hĺbke a predovšetkým bezbolestne,“ zdôraňuje I. Hasová.

Zamierené na bunky

Tajomstvo účinku  mezoterapie spočíva v  stimulácii mitochondrií, ktoré zodpovedajú za správny chod bunky. Mechanickým pôsobením pomocou mikrovpichov sa naštartujú všetky hojivé procesy zodpovedné za nápravu doterajších škôd, čo v konečnom dôsledku vedie obnoveniu alebo zvýšeniu  produkcie kolagénu. A  kolagén sa následne postará  o zlepšenie textúry pleti a jej vypnutie.

Letný koktejl na mieru

Vitamínmi, minerálmi či stopovými prvkami „nadupaný“ koktejl perfektne hydratuje vysušenú pokožku, ktorá najmä v letných mesiacoch doslova  trpí smädom. „V našom centre aplikujeme najmodernejšiu španielsku mixtúru, obsahujúcu 54 prípravkov a jedným nich je aj kyselina hyaluronová, ktorá zodpovedá za optimálnu hydratáciu pokožky. Práve jej nedostatkom je pleť povädnutá, stráca tonus a elasticitu, čo sa tiež prejavuje predčasnou tvorbou vrások.“