Základná charakteristika

Výsledkom ošetrenia SmoothLift je  viditeľné a dlhodobé omladenie kože vo všetkých jej vrstvách. Kontúry tváre sú spevnené, pleť nadobúda stratený objem a zostáva vyhladená a žiarivá. Vďaka naštartovaniu tvorby nových kolagénových  vlákien je výsledný efekt dlhodobý a zároveň pôsobí ako prevencia a spomalenie procesu starnutia. Pomáha zahladiť stopy po akné, drobné jazvičky či vrásky.

Ochabnuté kontúry tváre, strata objemu, vrásky… To všetko sú sprievodné javy starnutia, ktoré sa pomaličky, ale o to systematickejšie začínajú prejavovať približne od 25. roku života. Dôvodom je zníženie tvorby kolagénu a elastínu, ktorých vlákna tvoria podpornú sieť kontúram našej tváre. Postupne, ako táto sieť aj  pod vplyvom gravitácie slabne a „trhá sa“, začínajú aj naše kedysi ostré rysy a plné črty tváre ochabovať. Na účinné znovunaštartovanie tvorby kolagénových vlákien však nepomôžu  žiadne výživové preparáty ani drahé krémy. Jedinou cestou je intenzívne pôsobenie tepelnej energie, ktorá rozruší starú sieť a stimuluje tvorbu novej. Ako väčšina zaujímavých objavov, aj tento postup bol objavený náhodne. Lasery sú už desaťročia využívané v stomatológii za účelom sanácie chrupu. Spevnenie kože ako sprievodný jav ošetrenia bol spozorovaný len nedávno. Vďaka jedinečným vlastnostiam erbiového laseru Fotona, ktorým sa ošetrenie SmoothLift realizuje, dokážeme omladiť pleť vo všetkých jej vrstvách a rozmeroch. Aj  vďaka tomu si táto technológia zaslúži prívlastok 4D rejuvenizácia.

  • Pre všetkých, ktorí hľadajú neinvazívnu, bezpečnú a účinnú formu rejuvenizácie pleti
  • Pre tých, ktorí chcú spomaliť proces starnutia kože
  • Pre všetkých, ktorých trápia ochabnuté kontúry tváre, nosovo-ústne ryhy, vrásky v okolí pier, “povädnuté” líca a strata pevnosti kože
  • Pre tých, ktorí chcú zahladiť stopy po akné, drobné jazvičky či vrásky
  • Pre dámy, ktoré chcú dodať plnosť svojim perám
  • Ošetrenie nemá žiadne kontraindikácie, aplikácia nie je obmedzená vekom ani fototypom

Ošetrenie  prístrojom Fotona využíva magickú silu laserov  na dokonalú formu rejuvenizácie pleti. V súčasnosti je jedinou technológiou, ktorá dokáže prostredníctvom vnútornej/ intraorálnej stimulácie navodiť spevňovací efekt tváre zvonka.

Ošetrenie prebieha v 4 krokoch:

  1. SmoothLifting = neablatívna frakčná stimulácia sliznice ústnej dutiny erbiovým laserom.

Prehriatie tkaniva spôsobuje rozrušenie poškodených kolagénových vlákien, ich skrátenie a tým pádom aj stimuláciu tvorby nových v smere znútra navonok. Dôsledkom tohto pôsobenia dochádza k spevneniu a zvýšeniu elasticity kože. Výsledkom je „vyplnenie“ nosovoústnych rýh a revitalizácia pier, aké bežne dosahujeme len injekčnou aplikáciu kyseliny hyalurónovej. Na rozdiel od výplní je však efekt pôspobenia laseru dlhodobý a v súčasnosti neexistuje žiadna iná technológia, ktorá dokáže dosiahnuť porobnateľný efekt omladenia takýmto neinvazívnym spôsobom.

  1. FRAC3 = neablatívna stimulácia Nd:YAG laserom.

Počas tejto fázy dochádza pôsobením lasera  k odstráneniu nečistôt z pórov a stiahnutiu mazových žliaz.  Laser tak zároveň pôsobí  antibakteriálne a zlepšuje celkovú kvalitu pleti.

  1. PIANO = aplikácia ultradlhých (cca 6-sekundových) pulzov Nd:YAG laseru.

V tejto fáze dochádza k celkovému prehriatiu všetkých vrstiev kože v opačnom smere – teda zvonka dnu.

  1. SupErficial = jemná studená ablácia erbiovým laserom.

Jemné obrúsenie povrchu kože je pomyslenou čerešňičkou na torte tohto vrstveného ošetrenia. V prípade potreby však môžeme namixovať ošetrenie s plne ablatívnym výkonom s termálnym efektom. Výsledkom je predovšetkým zjednotenie farebnosti  povrchu, prejasnenie a vypnutie pleti.

Celý zákrok trvá približne 40 minút a nevyžaduje žiadnu anestézu. Počas ošetrenie klient pociťuje len mierne teplo.

Výsledkom ošetrenia SmoothLift/4D rejuvenizácia je  viditeľné a dlhodobé omladenie kože vo všetkých jej vrstvách. Kontúry tváre sú spevnené, pleť naddobúda stratený objem a zostáva vyhladená a žiarivá. Vďaka naštartovaniu tvorby nových kolagénových  vlákien je výsledný efekt dlhodobý a zároveň pôsobí ako prevencia a spomalenie procesu starnutia.

Výsledok je viditeľný hneď po ošetrení, dlhotrvajúci efekt vyliftovania ošetrenej oblasti sa dostaví v priebehu niekoľkých týždňov. Pre dosiahnutie dramatického omladenia sa odpotrúča absolvovať 3 ošetrenia v jednomesačných intervaloch.

Prečítajte si tiež