Krása v každom veku
 Naše terapie
Novinka - BK Lift
Novinka - IncontiLase®
Novinka - IntimaLase®
Novinka - RenovaLase®
Novinka - AGNES Antiacnes
Novinka - AGNES RF Smooth
Novinka - Code Lift
Novinka - Silhouette Soft lift
Vanquish
3D LifeViz
3D niťový lifting
DUBLiN lift
FotoFinder
Frakčný Laser
HA plazmalifting
HydraFacial
Kryolipolýza
Protégé Intima
Secret RF
Ulthera
Drakula Terapia
Fotorejuvenizácia
Rádiotermolifting
Botulotoxín
Kyselina hyaluronová
Epilácia
Mezoterapia- Mezolift
Korekcia nedostatkov
Peeling
Tvarovanie postavy
Autorejuvenizácia
Stimulácia pleti
Znamienka
 Vaše problémy
Vrásky
Ochlpenie
Pigmentové škvrny
Cievne lézie
Potenie
Kožné výrastky
Pleť
Ruky
Celulitída
Opaľovanie
 
Laser konečne už nebolí

Kto by dnes používal žiletky, keď existuje epilačný laser, ktorý chĺpky odstráni bezbolestne?

 

Laserová depilácia? Už nikdy viac, vieš, aká je to bolesť? Príšerná. Presne tieto slová povedala pred dvoma rokmi moja kamarátka Lucia, keď sa chcela raz a navždy zbaviť chĺpkov okolo bikín. Nie je to žiadna cintľavka, no na strašidelné pichľavé pocity, keď sa jej nadstavec laserového prístroja zarezával do kože a ona len bezmocne zatínala zubami, dodnes nezabudla. A tak je viac ako pochopiteľné, že druhýkrát sa na podobný skrášľovací zákrok neodhodlala a pomáha si žiletkami. Lenže Lucia nevie to, čo sme zistili my v EMME. Že už aj na Slovensku existuje laser, s ktorým zbavovanie chĺpkov nebolí. Že takých mašiniek tu už zopár bolo a všetky sľubovali takmer bezbolestný zákrok? Ani naše redakčné osadenstvo nechcelo veriť, a tak sme si povedali, že tento zázrak musíme vyskúšať.

Rýchlo a bezbolestne

Light Sheer Duet sa na prvý pohľad ničím nelíši od iných epilačných laserov. Dokonca aj funguje na podobnom princípe. „Laserová depilácia pracuje na systéme selektívnej fototermolýzy. Pri nej laserové žiarenie, ktoré účinkuje na vlasový pigment melanín, prenikne do vlasovej cibuľky. Pôsobením tepla ju zničí a zabráni tak ďalšiemu rastu chĺpka,“ vysvetľuje dermatologička Iveta Hasová z centra Mediskin. Laserové prístroje na zbavovanie chĺpkov dnes má vo svojej ambulancii každá lepšia klinika krásy, dokonca aj mnohé kozmetické štúdiá, lenže táto horúca novinka ich všetky strčí do vrecka. „Je vybavená vákuovým systémom a zafírovým systémom chladenia, ktorý bolestivosť zákroku znižuje na minimum. A výhodou je aj väčšia plocha nadstavca, vďaka ktorému sa čas ošetrenia znižuje. Kým staršími prístrojmi trvá epilácia lýtok aj dve hodiny, tento laser to zvládne za dvadsať minút.“ Lenže raz skúsiť je lepšie, ako stokrát počuť, a tak si v ambulancii líham na stôl, aby som to otestovala doslova na vlastnej koži. Najskôr dermatologička zisťuje, aký som fototyp, aby mohla nastaviť prístroj, a potom hlavicou začne krúžiť v oblasti pod pazuchami. Pichanie? Bolesť? Prisahám, že nič z toho necítim. Mašinka, ktorá vákuovým podtlakom stiahne pokožku, spôsobuje iba jemnučké štipkanie, podobné tomu, akoby ste si dvoma prstami chytili kožu na ruke. Nič viac, vážne. A čo je ešte lepšie, táto paráda v oblasti podpazušia netrvá viac ako tri minúty. Bezbolestne a rýchlo, to je ideálna kombinácia, nie? Najmä keď si predstavíte, že laser zabezpečí hladké telo na celé roky. „Samozrejme, závisí to aj od typu pigmentácie, no obvykle treba absolvovať šesť až sedem ošetrení, ktoré dokážu ochlpenie z pokožky takmer úplne odstrániť. Potom stačí tento stav udržiavať ošetrením raz ročne,“ vysvetľuje dermatologička a dodáva, že laserová epilácia vás dokáže natrvalo zbaviť 80 až 90 percent ochlpenia. „Tesne pred ošetrením nie je vhodné používať depilátor, pretože ten odstráni aj vlasovú cibuľku a laser tak nemôže chĺpky zasiahnuť. Medzi jednotlivými zákrokmi sa odporúča interval šesť týždňov, no viditeľný úbytok ochlpenia sa objaví už po druhom-treťom sedení.“ Ak teda chcete vyhodiť žiletky a hladkým telom ohurovať okolie ešte toto leto, je najvyšší čas.

Vyskúšala herečka Karin Haydu

Na bolesť som citlivá, a tak som pri laserovej epilácii musela požívať krém na znecitlivenie. Najmä v oblasti bikín či podpazušia som doslova zatínala zuby, pretože pri zákroku to pálilo, potom chladilo a čo je najhoršie, jedno sedenie pri epilácii lýtok trvalo aj dve hodiny. Z novej mašinky som úplne nadšená. Funguje naozaj rýchlo a bezbolestne, pri vákuovom pohybe hlavice cítiť na pokožke len jemný tlak, takže so staršími typmi laserov sa to nedá ani porovnať.

Zdroj: Emma/Danka Vilhanová


 

Späť