Krása v každom veku
 Naše terapie
Novinka - BK Lift
Novinka - IncontiLase®
Novinka - IntimaLase®
Novinka - RenovaLase®
Novinka - AGNES Antiacnes
Novinka - AGNES RF Smooth
Novinka - Code Lift
Novinka - Silhouette Soft lift
Vanquish
3D LifeViz
3D niťový lifting
DUBLiN lift
FotoFinder
Frakčný Laser
HA plazmalifting
HydraFacial
Kryolipolýza
Protégé Intima
Secret RF
Ulthera
Drakula Terapia
Fotorejuvenizácia
Rádiotermolifting
Botulotoxín
Vrásky
Brow lift
Nefertiti lift
Smutný mím
Gummy smile
Face contouring
Potenie
Kyselina hyaluronová
Epilácia
Mezoterapia- Mezolift
Korekcia nedostatkov
Peeling
Tvarovanie postavy
Autorejuvenizácia
Stimulácia pleti
Znamienka
 Vaše problémy
Vrásky
Ochlpenie
Pigmentové škvrny
Cievne lézie
Potenie
Kožné výrastky
Pleť
Ruky
Celulitída
Opaľovanie
 

Botulotoxín

Hodnotenie zákroku:

Botulotoxín je neurotoxín produkovaný baktériou Clostrídium botulinum. V roku 1968 bola táto látka po prvý raz použitá  na liečebné účely Alanom Scottom. Úspechy liečby  v očnom lekárstve, v neurológii viedli k rozvoju jeho využitia aj v iných oblastiach medicíny. V najširšom meradle sa v súčasnosti tento prípravok využíva v korektívnej dermatológii na liečbu mimických vrások čela, medziobočia a vrások okolo očí a zároveň aj na liečbu nadmerného potenia v podpazuší, na dlaniach či ploskách nôh.

Doposiaľ je známych 8 rozličných typov tohto toxínu, označených písmenami veľkej abecedy podľa abecedného poradia.

...čítaj dalej

 Najlepšie preskúmaný a v súčasnosti najviac používaný je botulotoxín typu A /BTX-A/.  Tento prípravok komerčne vyrába americká firma pod názvom Botox a anglická firma pod názvom Dysport. Oba tieto prípravky sú registrované aj  u nás, a úspešne sa využívajú. Od roku 2001 je vyrábaný aj americký prípravok MyoBloc obsahujúci botulotoxín typu B /BTX-B/. Jeho uvedenie na trh bolo podmienené zvyšujúcou sa rezistenciou /nedostatočnou odpoveďou/ voči BTX-A. Tieto látky majú mierne odlišný liečebný profil, snáď najvýraznejší je kratší efekt pôsobenia BTX-B.

Botulotoxín-A  je najprogresívnejšou metódou liečby hyperfunkčných mimických vrások. Aplikuje sa jemnou injekčnou ihlou do svalov alebo do podkožia v liečenej oblasti. Počet aplikačných bodov závisí od želaného výsledku. Po aplikácii dochádza v priebehu 1-2 dní k prejavom nervovosvalovej blokády, teda znehybneniu svalov v ošetrenej oblasti. Úplný efekt sa dostaví do 2 týždňov od podania. Doba pôsobenia uvedenej liečby trvá v priemere 3-4 mesiace, nakoľko sa jedná len o dočasné vyradenie svalov z ich funkcie. Účinnú látku je však možné opakovane aplikovať, pri opakovanej aplikácii sa zvyčajne liečebný efekt predlžuje.

Na potvrdenie bezpečnosti a účinnosti BTX-A boli realizované klinické štúdie na širokej vzorke pacientov. Výsledky boli publikované v odbornej tlači v roku 2000. Úspešnosť a popularita terapie sa odvíja od jednoduchého spôsobu použitia injekčnou technikou, bolestivosť pri zákroku je minimálna. Po aplikácii sa želaný efekt dosahuje rýchlo a liečba nevyžaduje vyradenie z bežného rytmu života.

Uvedená liečba sa úspešne využíva v kombinácii s metódou fotoomladenia- fotorejuvenácie. Taktiež použitie kožných výplňových implantátov –kyseliny hyaluronovej, umožňuje docieliť naozaj zaujímavý korektívny efekt.