Krása v každom veku
 Naše terapie
Novinka - BK Lift
Novinka - IncontiLase®
Novinka - IntimaLase®
Novinka - RenovaLase®
Novinka - AGNES Antiacnes
Novinka - AGNES RF Smooth
Novinka - Code Lift
Novinka - Silhouette Soft lift
Vanquish
3D LifeViz
3D niťový lifting
DUBLiN lift
FotoFinder
Frakčný Laser
HA plazmalifting
HydraFacial
Kryolipolýza
Protégé Intima
Secret RF
Ulthera
Drakula Terapia
Fotorejuvenizácia
Rádiotermolifting
Botulotoxín
Kyselina hyaluronová
Epilácia
Mezoterapia- Mezolift
Korekcia nedostatkov
Peeling
Tvarovanie postavy
Autorejuvenizácia
Stimulácia pleti
Znamienka
 Vaše problémy
Vrásky
Ochlpenie
Pigmentové škvrny
Cievne lézie
Potenie
Kožné výrastky
Pleť
Ruky
Celulitída
Opaľovanie
 

Celulitída

Celulitídou trpí 80-90% ženskej populácie. Už na prvý pohľad zrejmé, že nie u každej ženy sa prejavuje rovnakým stupňom postihnutia. Pomarančová koža je podľa mnohých žien neestetickým darom matky prírody. 

Čo to je: Celulitídou označuje neodborná verejnosť zmeny vzniknuté v podkožnom tukovom tkanive. Odborne sa jedná o lipohypertrofiu, čiže zbujnenie tukového tkaniva. Najvýraznejšie zmeny bývajú v oblasti zadočka a stehien, ale prítomné môžu byť temer v celom rozsahu dolných končatín, teda až po oblasť nad členkami/jazdecké rajtky, pumpky/, a dokonca aj v oblasti ramien. Podstatou vzniku fenoménu pomarančovej kôry, alebo tzv. matracového fenoménu, sú zhluky zväčšených tukových buniek uviaznuté medzi vláknami spojivového tkaniva. Dochádza k stláčaniu tukových buniek do tvarov hrozna a ich vytláčaniu smerom k horným vrstvám kože. Na základe zmien prekrvenia, prísunu živín a neschopnosti organizmu odplaviť škodliviny, uväznený tuk zostáva nevyužiteľný a dochádza k jeho hromadeniu. V prípade, ak takýto stav dlhodobo pretrváva a zásoby tuku sa neustále zvyšujú, dochádza aj ku zmenám v spojivovom tkanive. 

Prečo vzniká: Súčasné výskumy sa prikláňajú k názoru, že hlavným dôvodom sú ženské hormóny, teda estrogény. Ich pôsobením dochádza k zmenám v cirkulácii, k hromadeniu tukov. Podporným momentom je odlišná stavba podkožného tukového tkaniva u žien, ktoré je oproti mužskému elastickejšie a pružnejšie. Vznik celulitídy však významne podporuje aj náš životný štýl. Nedostatok pohybu, nevyvážená strava, nedostatočný pitný režim, nerešpektovanie biorytmov nášho tela, ale aj užívanie hormonálnej antikoncepcie prispieva značnou mierou k rozvoju celulitídy. Zároveň sú tu však aj ďalšie faktory podporujúce celulitídu - zhoršené prekrvenie navodené fajčením, nosením príliš tesného prádla, odevu. U obéznych žien sa zvyčajne stretávame s ťažším stupňom postihnutia, v tomto prípade riešiť celulitídu bez redukcie hmotnosti je priam nemožné. 

Rozdelenie závažnosti postihnutia: V stoji je kožný povrch hladký. Ak však, pri stlačení časti kože veľkej ako vaša dlaň, vytvoríte na stehne medzi palcom a ukazovákom riasu a objaví sa príznak matracového fenoménu jedná sa o prvý stupeň celulitídy. Ak sú prejavy pomarančovej kôry pozorovateľné v stoji už voľným okom, jedná sa o druhý stupeň. V prípade, že nerovnomerný kožný povrch sa nevyhladí ani vo vodorovnej polohe, jedná sa o tretí stupeňŠtvrté, najťažšie štádium sa prejavuje výraznými zmenami kontúr tela. Objem bokov sa stáva nepomerne väčší oproti temer štíhlemu pásu. Prítomné sú vždy aj subjektívne prejavy, teda pocity napätia a bolestivosť. 

Prevencia a terapia: V prvom rade treba upraviť svoju životosprávu a vyhýbať sa faktorom prispievajúcim k vzniku celulitídy, na ktoré som pred pár riadkami upozorňovala. Hovorieva sa, začať treba od seba. Pravidelnosť v starostlivosti by mala byť prvoradá. Zvoliť určitú stratégiu a vytvoriť si harmonogram. 

Ak sa rozhodnete začať, namieste je spojiť vlastnú starostlivosť s odborným programom - endermológiou

• Vyšlo v tlači
Čo nového, celulitída?
Hladké krivky ženského pozadia priťahujú pohľad a „zvyšujú adrenalín“ nielen mužov, ale aj žien. Len ženy však vedia, že vyretušované tvary tiel lifestylových magazínov je niekedy priam nemožné dosiahnuť.
Bedeker zdravia
 viac 
 

• Video
Celulutída- ako sa jej zbaviť
00.00.0000
 vidieť