Krása v každom veku
 Naše terapie
Novinka - BK Lift
Novinka - IncontiLase®
Novinka - IntimaLase®
Novinka - RenovaLase®
Novinka - AGNES Antiacnes
Novinka - AGNES RF Smooth
Novinka - Code Lift
Novinka - Silhouette Soft lift
Vanquish
3D LifeViz
3D niťový lifting
DUBLiN lift
FotoFinder
Frakčný Laser
HA plazmalifting
HydraFacial
Kryolipolýza
Protégé Intima
Secret RF
Ulthera
Drakula Terapia
Fotorejuvenizácia
Rádiotermolifting
Botulotoxín
Kyselina hyaluronová
Epilácia
Mezoterapia- Mezolift
Korekcia nedostatkov
Peeling
Tvarovanie postavy
Autorejuvenizácia
Stimulácia pleti
Znamienka
 Vaše problémy
Vrásky
Ochlpenie
Pigmentové škvrny
Cievne lézie
Potenie
Kožné výrastky
Pleť
Ruky
Celulitída
Opaľovanie
 

Pleť

Zdravá a svieža pleť dozaista patrí popri očiach, ústach, či vlasoch k dominantným črtám našej tváre. Odráža nielen celkový zdravotný stav nášho organizmu, ale zároveň čo-to prezrádza aj o psychickej rovnováhe, či strese, s ktorým sa dennodenne potýkame. Vonkajší vzhľad sa určitou mierou podieľa na spoločenskom a komunikačnom uplatnení jedinca v súčasnej spoločnosti, jeho úspešnosti, či postavení. Nie nadarmo sa hovorí, že prvý dojem môže človek urobiť len raz. Každá z nás si mnohokrát kladie otázku, či starostlivosť, ktorú svojej pleti venuje je správna, postačujúca, či zodpovedá podmienkam, ktorým ju vystavujeme. Túžbou žien všetkých vekových kategórií je dokonalá pleť, avšak nie vždy je možné bez pomoci tento cieľ dosiahnuť.Dovoľujeme si, pozvať Vás do nášho centra a starostlivosť o Vašu pleť vložiť do našich rúk

Typológia pleti z medicínskeho hľadiska závisí od viacerých faktorov. Hodnotíme stav premastenia kože/najzaužívanejšie delenie/, stav napätia pleti, charakter štruktúry kožného povrchu, odolnosť voči vonkajším vplyvom vrátane kozmetík - citlivosť. Zároveň hodnotíme reakciu pokožky na UV/ultrafialové/, slnečnéžiarenie. Musíme si uvedomiť, že v priebehu života sa pleť každého jedinca kontinuálne mení. Starostlivosť o detskú, či starnúcu kožu vyžaduje osobitý prístup. 

K najjednoduchšiemu a najčastejšiemu, patrí delenie pleti podľa stupňa premastenia. Z tohto hľadiska môžeme rozlišovať 1.normálnu, zmiešanú pleť, 2.suchú pleť, 3.mastnú pleť, 4.nečistú pleť. V súčasnosti, so zvyšujúcim sa počtom precitlivelých osôb na určité látky, sa veľký dôraz kladie aj na reakivitu kože, na kozmetických téglikoch nachádzame označenie 5. citlivá pleť. 

Normálna, zmiešaná pleť: Pri tomto druhu je premastenie kože primerané, zvyčajne v stredných častiach tváre výraznejšie. Prítomnosť tzv. T zóny je podmienená väčším zoskupením mazových žliaz v centrálnej časti tváre. 

Suchá pleť: Pri tomto type pleti sa kožný maz tvorí v nedostatočnej miere, následkom čoho dochádza i k zmenám hydratácie, teda obsahu vody v pokožke. Navonok sa tento stav prejavuje šupinatosťou, praskaním kože. Má najvýraznejšiu tendenciu ku vzniku prejavov predčasného starnutia kože s tvorbou vrások. 

Mastná pleť: V tomto prípade mazové žľazy produkujú nadmerné množstvo mazu. Povrchová štruktúra kože je zhrubnutá, lesklá, póry sú výrazné, rozšírené, uhry nie sú zvyčajne prítomné. Na rozdiel od suchej pleti nie je náchylná k tvorbe vrások, starne pomalšie. 

Nečistá pleť: V období dospievania následkom hormonálnych zmien dochádza k rozvoju plne aktívnych mazových žliaz. Tvorba mazu je ovplyvňovaná hormonálnymi vplyvmi, dedičnými vlohami, nervovým systémom... V tomto prípade dochádza nielen k zvýšenej produkcii mazu, ale aj k zmenám v jeho zložení, k zmenám rohovatenia pokožky..., ktoré dávajú podmienky pre vznik uhrovitosti kože, teda akné. Stupeň a závažnosť postihnutia je od prípadu k prípadu rozdielna, vyžaduje prístup erudovaného odborníka. 

Citlivá pleť: Jedná sa o pleť, ktorá reaguje podráždením na vonkajšie vplyvy, či použité kozmetické prípravky. Môže sa jednať o akýkoľvek charakter pleti z vyššie uvedených. Reaktivitu pleti nemožno pohľadom odhadnúť, po opakovaných negatívnych skúsenostiach je vhodné starostlivosť o pleť vložiť do rúk odborníka. 

V starostlivosti o pleť sa okrem uvedených prostriedkov využívajú i iné kozmetiká, či už ochranného, alebo regeneračného charakteru. Správny výber musí rešpektovať vek, charakter pleti, miesto aplikácie, citlivosť a individuálne potreby jednotlivca. O správnom výbere kozmetických prípravkov je potrebné poradiť sa so školeným personálom.

• Vyšlo v tlači

 
 viac 
Starostlivosť o pleť vo vyššom veku
Jeseň nášho života hrá všetkými farbami, tak ako v prírode. Vieme rozpoznať bielu od čiernej a zároveň naplno odhaliť jej krásnu farebnosť. Je to čas zbierať zasiate a zmyslami vychutnávať rozmanitosť úrody.
Bedeker zdravia
 viac 
Pokožka v zime
V chladných dňoch zabezpečte svojej koži dve základné veci- vodu a tuk. Vieme, ako na to. Voda pokožku zvlhčí, pomôže rozpúšťať nečistoty a odplaví čiastočky prachu. Tuky sú zasa dôležité na zachovanie pružnosti, vláčnosti a udržanie vlhkosti.
Báječná žena
 viac