Krása v každom veku
 Naše terapie
Novinka - BK Lift
Novinka - IncontiLase®
Novinka - IntimaLase®
Novinka - RenovaLase®
Novinka - AGNES Antiacnes
Novinka - AGNES RF Smooth
Novinka - Code Lift
Novinka - Silhouette Soft lift
Vanquish
3D LifeViz
3D niťový lifting
DUBLiN lift
FotoFinder
Frakčný Laser
HA plazmalifting
HydraFacial
Kryolipolýza
Protégé Intima
Secret RF
Ulthera
Drakula Terapia
Fotorejuvenizácia
Rádiotermolifting
Botulotoxín
Kyselina hyaluronová
Epilácia
Mezoterapia- Mezolift
Korekcia nedostatkov
Peeling
Tvarovanie postavy
Autorejuvenizácia
Stimulácia pleti
Znamienka
 Vaše problémy
Vrásky
Ochlpenie
Pigmentové škvrny
Cievne lézie
Potenie
Kožné výrastky
Pleť
Ruky
Celulitída
Opaľovanie
 

Ruky

Aj podanie ruky môže niektorým osobám spôsobovať stres. Pri prvom stretnutí vizuálny kontakt spočinie síce najprv na tvári, ale následné podanie ruky patrí taktiež k prvotnej komunikácii. Podanie ruky charakterizuje jednotlivca a starostlivosť o ich zovňajšok môže, okrem iného, prezradiť aj náš vek.

K prvým znakom, ktoré si rozhodne všimneme, patrí úprava nechtov. Tú je najlepšie zveriť do starostlivosti skúseného nechtového designera. Ten sa postará nielen o krásu Vašich nechtov, ale zároveň aj o pokožku Vašich rúk. V prípade, ak narazí na zdravotný problém, odošle Vás na dermatologické vyšetrenie.

V zimnom období je starostlivosť o pokožku veľmi dôležitá. V zime sú naše ruky často krát vystavované extrémnym klimatickým podmienkam, chladnému a veternému vzduchu. Veď, priznajme si, koľké z nás na rukavice často krát zabúdajú. Okrem iného, najmä my, ženy, často prichádzame do styku s čistiacimi prostriedkami a opakovane si naše ruky umývame bez toho, aby sme ich následne dostatočne premastili, hydratovali. V zimnom období je preto veľmi dôležitá pravidelná starostlivosť o pokožku rúk vo forme ochranných krémov, zábalov. Veľmi vhodné sú parafínové zábaly, ktoré Vám poskytnú aj odborné kozmetické salóny.       

Parafínové zábaly sú určené na prekrvenie tkaniva, regeneráciu kože a zabezpečujú jejoptimálnu hydratáciu. Ošetrenie trvá približne 15 minút a pozostáva z opakovaného ponorenia rúk do parafínového kúpeľa teploty cca 60 st.C a následnej relaxácii v ochranných rukaviciach. Preto ak Vaša pokožka je presušená, popraskaná, prípadne sa na nej nachádzajú i zádery, mierne začervenanie, parafínové zábaly jej navrátia jemnosť a hebkosť.

V letnom období je pokožka našich rúk neustále vystavovaná pôsobeniu UV žiarenia, a to aj v období, keď svoj čas netrávime na dovolenke. Nekontrolovaným vystavovaním sa účinkom slnečného žiarenia, bez dostatočnej ochrany  UV filtrami, s pribúdajúcim vekom pozorujeme vznik drobných hnedastých škvŕn na chrbtoch našich rúk. Jedná sa o pigmentové škvrny typu lentigo solaris. Myslím si, že žiadna z nás o takúto „vychytávku“  nestojí. Na korekciu pigmentových škvŕn sa v súčasnosti využíva metóda liečby pulzným svetlom.

Problém rúk, to je aj problém nadmerného potenia v oblasti dlaní. Nebýva síce častý, ale o to viac znepríjemňujúci. Sekréciu potu je možné  aplikáciou botulotoxínu zredukovať na 10%, čo bolo dokázané objektívnymi vyšetrovacími metódami. Výsledný efekt pretrváva  3 až 12 mesiacov, s maximom cca 9 mesiacov. Aplikácia sa po odznení prejavov môže opakovať.

Ak chceme mať prekrásne ruky, pre krásne ruky musíme aj niečo urobiť. Zvyčajne patria k tej časti tela, ktorej nevenujeme dostatok pozornosti, hoci bez nich by sme ostali bezmocní. Ak ste sa rozhodli, že im chcete venovať viac starostlivosti, radi Vám poradíme ako začať.